Tallina, 17. janv., LETA. Ceturtdien no Somijas tiks atgādāts bibliotēku autobuss Tallinas centrālajai bibliotēkai. Tas savus pakalpojumus piedāvās trīs Tallinas rajonos, kur nav bibliotēku, ziņo "ETV 24".

Pilnībā aprīkots autobuss-bibliotēka sāks strādāt 8. februārī. Līdz tam jāveic gan autobusa iekšējā, gan ārējā noformēšana, tas jāaprīko ar nepieciešamo tehniku un jāapgādā ar grāmatām.

Autobuss apkalpos gan pieaugušos, gan bērnus un bibliotēkas pakalpojumus piedāvās trīs Tallinas rajonos, kur šobrīd nav bibliotēku. Tiks noteikts maršruts, pa kādu autobuss-bibliotēka kursēs, kā arī tā kustības saraksts.

Autobusa garums ir 12 metri, un tajā iespējams ievietot 4000-4400 grāmatu. Lasītāji grāmatas varēs ņemt uz mājām, meklēt grāmatas katalogos ar datora palīdzību, kā arī aplūkot dažādas izstāžu ekspozīcijas. Autobuss aprīkots arī ar pacēlāju, lai tajā varētu iekļūt arī cilvēki invalīdu ratiņos.

Tallinas Centrālā bibliotēka autobusu pasūtīja Somijas firmai "Kiitokori OY", kas jau vairākus desmitus gadu nodarbojas ar pārvietojamo bibliotēku būvniecību.


Ilze Timbare LETA
Copyright © LETA