Rīt, 14. janvārī Kultūras ministrijā notiks tikšanās, kurā piedalīsies kultūras ministre Helēna Demakova, izglītības un zinātnes ministre Tatjana Koķe un ekonomikas ministrs Kaspars Gerhards, lai spriestu par radošo industriju politikas veidošanu.
Radošo industriju attīstība ir viena no Kultūras ministrijas pēdējā laika aktuālākajām iniciatīvām, kam bija veltīta arī viena no Kultūras ministrijas šoruden rīkotajām konferencēm ciklā "7māsas” : "Radošs prāts – vislielākais aktīvs". Radošās industrijas kā nozare atrodas uz kultūras un uzņēmējdarbības robežās, kā arī izšķiroša nozīme ir atbilstošas izglītības iespējām, tāpēc to attīstībai nepieciešama starpresoru sadarbība un vienota vīzija par turpmāko darbību, kam tiks veltīta arī šī tikšanās.
 
Radošo industriju attīstība kā viena no prioritātēm minēta valdības deklarācijā, tāpat kultūras ministre Helēna Demakova radošās ekonomikas attīstības jautājumus ir pārspriedusi pagājušajā nedēļā notikušajā tikšanās reizē ar Ministru prezidentu Ivaru Godmani, kurš pauda atbalstu šīs jomas attīstīšanai.
 
Jāatzīmē, ka radošās industrijas ir viena no pelnošākajām nozarēm Eiropā un apgrozījuma ziņā apsteidz piemēram, autobūves nozari, kas saistīts ar augsto inovācijas pakāpi reizē ar tehnoloģiju attīstību.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Kristīne Zvirbule
LR Kultūras ministrijas Sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 7078154