Sadarbībā ar Francijas Kultūras centru izstāde "Žils Verns, viņa dzīve un darbi" ceļo pa Latvijas bibliotēkām kopš 2006. gada maija. Tagad tā ir Jelgavā un līdz 31. oktobrim to var apskatīt Pārlielupes bibliotēkā (Loka maģistrālē 17).
Ceļojošās izstādes materiāli noformēti 14 lielās planšetēs. Visi, kas prot franciski, varēs rūpīgi tekstu izlasīt. Pārējiem varētu pietikt ar daudzveidīgo attēlu apskati.
Ž.Verns sarakstījis neparasto ceļojumu sērijā 64 romānus, no kuriem latviski pieejami 25. Piemēram, "Kapteiņa Granta bērni", "Astoņdesmit dienās ap zemeslodi".
 
Slavenais franču rakstnieks Žils Gabriels Verns dzimis Nantē advokāta ģimenē. Piedzīvojumu meklētāja gars izpaužas jau 11 gadu vecumā, kad, sapņodams par ceļotāja un jaunu zemju atklājēja slavu, zēns aizbēg no mājām un salīgst par jungu uz kuģa, kas dodas uz Indiju. Pieaudzis Ž. Verns studē tieslietas un aizraujas ar literatūru par dabzinātnēm, navigāciju, aviāciju, apgūst zināšanas ģeogrāfijā, ģeoloģijā, ķīmijā, astronomijā un citās zinātnēs. Zināšanu un fantāzijas apvienojums, rada ticamību romānos attēlotajiem piedzīvojumiem.
 
Aicinām apskatīt ceļojošo izstādi par slaveno franču rakstnieku Žilu Vernu (1828.-1905.) un izvēlēties kādu viņa romānu no bibliotēkas krājuma.
Ja kāds vēl nav lasījis Ž Vernu, viņu sagaida pārsteidzoši piedzīvojumi.
 
Plašāka informācija blogā
http://parlielupesbiblioteka.blogspot.com/
 

Informāciju sagatavoja:
Veneranda Godmane,
Pārlielupes bibliotēkas vadītāja