Rīga, 4. janv., LETA. "Lattelecom" grupas uzņēmums "Lattelecom Technology" parakstījis līgumu ar valsts aģentūru "Kultūras informācijas sistēmas" (KIS) par datortehnikas un daudzfunkcionālo iekārtu piegādi publiskajām bibliotēkām, aģentūru LETA informēja "Lattelecom" sabiedrisko attiecību projektu vadītāja Elvīra Stepanova.
Noslēgtais līgums paredz, ka tuvāko mēnešu laikā vairāk nekā 800 bibliotēkas tiks aprīkotas ar mūsdienīgiem datoriem, sacīja Stepanova.
 
2007. gada decembrī vidū piegādātāju apvienība, kurā ietilpst SIA "Lattelecom Technology" un SIA "Sonex Technologies Latvia", uzvarēja KIS izsludinātajā konkursā par datoru, drukāšanas un kopēšanas tehnikas piegādi.
 
Līgums paredz, ka uzņēmumi publiskajām bibliotēkām visos Latvijas reģionos piegādās vairāk nekā 3800 datoru, 90 melnbaltās daudzfunkcionālās iekārtas, kā arī vairāk nekā 850 krāsainās daudzfunkcionālās iekārtas.
 
Vēl trīs gadus pēc piegādes "Lattelecom Technology" nodrošinās datoru un tehnikas garantijas apkalpošanu.
 
Kopējā līguma summa ir gandrīz 3,3 miljoni latu, un šis ir viens no trim lielajiem projektiem, kas paredz informācijas sistēmu ieviešanu Latvijas bibliotēkās sadarbībā ar KIS.
 
Pagājušā gada septembrī "Lattelecom" pārstāvētā piegādātāju apvienība, kuras sastāvā ir SIA "Lattelecom", SIA "Telia Latvija" un SIA "Telecentrs", parakstīja 4,1 miljonu latu vērtu līgumu ar KIS par vienotas datu pārraides infrastruktūras ierīkošanu jeb pieslēgumu internetam Latvijas publiskajās bibliotēkās, un līdz janvāra sākumam piekļuve globālajam tīmeklim tika nodrošināta jau 524 no 852 bibliotēkām.
 
Savukārt 2007. gada decembra beigās "Lattelecom" grupas uzņēmums "Baltijas datoru akadēmija" uzsāka 1800 Latvijas bibliotekāru apmācību. Bibliotekāru apmācību kurss tiks īstenots līdz 2008. gada 31. maijam, un projekta kopējās izmaksas ir aptuveni 480 000 latu.
 

Dzintars Hmieļevskis LETA
Copyright © LETA