Šodien Latviešu biedrības namā Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība piešķīra balvas par nozīmīgu ieguldījumu sociālā dialoga attīstībā.
Par atbalstu nozares attīstībai un mērķtiecīgu algu pieauguma veicināšanu kultūras nozarē strādājošajiem kultūras ministre saņēma balvu "Sadarbības partneris 2007".
 
Kultūras ministre Helēna Demakova ir gandarīta par saņemto atzinību un norāda, ka "vislielākā atzinība ir kultūras nozarē strādājošo uzticības atgūšana savam darbam, daudzi ir atzinuši, ka kultūra vairs nav "bārenītes" statusā, bet tas nenozīmē, ka darbs apstājas, gluži pretēji – tas ir jāturpina tikpat konsekventi".
 
Kā zināms, 2005. gada 25. augustā notika Kultūras darbinieku 1. forums, kurā kultūras ministre un ministru prezidents no vienas puses un kultūras darbinieku asociācijas un arodbiedrības no otras puses parakstīja vienošanās memorandu "Kultūra 2010", kurā paredzēja pakāpenisku algu pieaugumu visās kultūras nozarēs, lai līdz 2010. gadam vidējā alga kultūras nozarē sasniegtu vismaz 600 Ls. Kopš 2005. gada memorandā nospraustie mērķi tiek konsekventi realizēti, katru gadu palielinot kultūras darbinieku algas atbilstoši paredzētajam grafikam un atsevišķās nozarēs pat pārsniedzot to. Ja 2005. gadā vidējās algas bija: aktieriem Ls 141, valsts bibliotēkās Ls 119, arhīvos Ls 140, tad 2008. gadā vidējās algas plānotas: aktieriem Ls 532, valsts bibliotēkās Ls 483, arhīvos Ls 514. Tāpat vairākkārtīgi palielinātas algas arī koncertorganizācijās, operā un citās kultūras institūcijās.
 

Informāciju sagatavoja:
Kristīne Zvirbule
LR Kultūras ministrijas sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 7078154