Starptautiskā bezpeļņas organizācija EIFL (Electronic Information for Libraries) šī gada 15. janvārī rīko bezmaksas vebināru, lai iepazīstinātu visus interesentus ar Marakešas nolīgumu, kuru 2013. gada jūnijā pieņēma Pasaules Intelektuālā īpašuma organizācija (WIPO).

2013. gada jūnijā tika pieņemts dokuments – Marakešas nolīgums, lai atvieglotu piekļuvi autordarbiem personām, kuras ir neredzīgas, ar redzes traucējumiem vai citādām lasīšanas grūtībām.

Vebinārā stāstīs par līguma nosacījumiem un par bibliotēku lomu nolīguma mērķu sasniegšanā, kā arī sniegs pārskatu ar dažādām rekomendācijām nolīguma ieviešanai, īpaši rekomendācijas bibliotēkām kā autorizētām organizācijām nolīguma ietvaros.

Vebinārā pieaicinātais lektors ir Luis Villarroel Villalon LLM, Mayor universitātes (Čīle) profesors intelektuālā īpašuma jautājumos.

Vebināra precīzi laiki un reģistrācija vebināram šeit

Bibliotēkas ir nolīguma veiksmes ķīla divu galveno iemeslu dēļ. Visā pasaulē bibliotēkas vēsturiski apkalpo personas ar ierobežotām iespējām drukāta teksta uztveršanai. Un tikai neredzīgo apvienības, bibliotēkas un citas, tā saucamās, "autorizētās organizācijas" drīkst izdot un izplatīt pieejamā formāta eksemplārus cilvēkiem ar redzes traucējumiem bez tiesību īpašnieku atļaujas.

Tā kā nolīgums piedāvā valstīm būtiskas izvēles tiesības, bibliotekāriem jābūt iesaistītiem nacionālās likumdošanas ieviešanas procesos, lai nodrošinātu maksimāli iespējamo ieguvumu un pēc iespējas efektīvāk sasniegtu nolīguma mērķi – izbeigt grāmatu badu cilvēkiem ar ierobežotām iespējām drukāta teksta uztveršanai.

Ziņu sagatavoja:

Ilma Elsberga
Kultūras informācijas sistēmu centra projekta vadītāja asistente
Tālr.: 7844902


E-pasts: ilma.elsberga@kis.gov.lv

Tagi: Autortiesības, Vebināri, Marakešas nolīgums