Šobrīd bibliotēkās Latvijā un visā pasaulē novērojama strauja informācijas globalizācija, pateicoties jaunajiem saziņas līdzekļiem un dažādu veidu medijiem. Šodien arī bibliotēkā aizvien lielāku nozīmi iegūst elektroniska informācija. Ar interaktīvo vidi mēs saskaramies ik dienu. Iespēja līdzdarboties interneta vidē, piemēram, komentēt rakstus portālos, ir tik nozīmīga, ka internets tiek uzskatīts par perspektīvāko mediju. Sabiedrība nevar iztikt bez tradicionālās grāmatas, taču nākotne bez elektroniskajiem resursiem nav iedomājama.
Pirmais bibliotēku un kultūras blogosfēras pārstāvis Latvijā ir šogad maijā izveidotā Bibliotēka 2.0 http://www.b20.lv/. Tam sekoja Jelgavas Zinātniskās bibliotēkas Pārlielupes bibliotēkas emuārs Ienāc un apskaties, kas ir pirmais publiskās bibliotēkas blogs Latvijā un pirmais, kurā līdzdarbojas lasītāji un bibliotekāri - http://parlielupesbiblioteka.blogspot.com/. Pāris mēnešos bibliotēku sistēmā tapuši jauni blogi, t.sk. Limbažu Bērnu bibliotēkai. Tā ir virtuāla, publiska dienasgrāmata, kur atrast vajadzīgo, veidota, lai piesaistītu bērnu un jauniešu uzmanību bibliotēkas dzīvei, aktualitātēm un ikdienai. Kopš 25. novembra blogā http://limbazuberni.blogspot.com/ ikviens var uzzināt jaunāko grāmatu pasaulē, Limbažu Bērnu bibliotēkā plānotos pasākumus, konkursus, iepazīties ar saišu kolekcijām, noskatīties dažādus video, piedalīties aptaujās.
 
Blogs ir brīnišķīgs veids, kā kopā ar lasītājiem veidot vienotu informācijas vidi, kurā dalīties ar interesantu un citiem vajadzīgu informāciju. Blogs kā bibliotēkas virtuālais klubiņš darbojas neatkarīgi no bibliotēkas darba laika un telpas. Tas pieejams jebkuram lietotājam. Šobrīd Latvijā bez mūsējā ir vēl 7 bibliotēku blogi: Pārlielupes, Aizputes, Jelgavas 4. vidusskolas, Līgatnes pagasta bibliotēkas, bērnu bibliotēkas Zinītis, blogosfēras attīstības pētniecībai veltītais www.b20.lv un Mācību & Atpūtas - www.bibliotekari.blogspot.com.
 

Informāciju sagatavoja:
Ilze Putniņa
Limbažu Bērnu bibliotēkas galvenā bibliogrāfe
Tālr.: 64070727
E-pasts: putnina@elimbazi.lv
http://lbb.elimbazi.lv/