Rīga, 17. dec., LETA. 5% no interneta lietotājiem Latvijā 2007. gada otrajā ceturksnī bija parūpējušies par savu drošību tiešsaistē, kas ir zemākais rādītājs visā Eiropas Savienībā (ES), liecina ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Pirmajā vietā ar 60% atrodas Dānija, bet ES valstu vidējais rādītājs ir 30%.
 
Igaunijā par savu drošību tiešsaistē rūpējas 23% interneta lietotāju, kamēr Latvija ar 5% atrodas vienā līmenī ar Rumāniju.
 
2006. gada 1. septembrī Īpašu uzdevumu ministra elektroniskās pārvaldes lietās sekretariāts sadarbībā ar Latvijas interneta asociāciju uzsāka Eiropas Kopienas programmu "Safer Internet plus", kura mērķis ir panākt, lai interneta un moderno komunikācijas tehnoloģiju lietošana būtu drošāka, novērst nelegāla satura izplatību internetā un iesaistīt sabiedrību un interneta pakalpojumu sniedzējus informācijas vides kvalitātes uzlabošanā.
 
Projekts ir vērsts uz bērnu, jauniešu, skolotāju un vecāku informēšanu un izglītošanu interneta satura drošības jomā - gan par iespējamajiem draudiem internetā saistībā ar naida kurināšanu, rasismu un bērnu pornogrāfiju, gan kiberterorizēšanu, personas privātās informācijas zagšanu un vīrusiem.
 
Projekts tika uzsākts 2006. gada 1. septembrī, un tā plānotais ilgums ir 24 mēneši - līdz 2008. gada 1. septembrim.
 
 
Dzintars Hmieļevskis LETA
Copyright © LETA