Rīga, 17. dec., LETA. Konkursā par 2008. gada Muzeju nakts devīzi ir uzvarējusi Rīgas Vēstures un kuģniecības muzeja filiāles "Mencendorfa nams" vadītāja Ilona Audere, kura piedāvāja devīzi "Komm morgen wieder!" ("Nāc rīt atkal"), aģentūru LETA informēja Muzeju valsts pārvaldes pārstāve Astra Spalvēna.
Konkurss norisinājās divās kārtās. Tajā varēja piedalīties ikviens Latvijas muzeju darbinieks. Pirmajā kārtā devīzes izvērtēja žūrija, kas no deviņiem iesniegtajiem priekšlikumiem divus visatbilstošākos novērtēja ar vienādu punktu skaitu. Otrajā kārtā uzvarētāju balsojot noteica Latvijas muzeju direktoru un vadītāju gadskārtējās sanāksmes dalībnieki. Devīze "Komm morgen wieder!" ieguva 57 balsis no 82.
 
Muzeju nakts 2008. gadā notiks Vācijas kultūras mēneša laikā, tāpēc viens no devīzes vērtēšanas kritērijiem bija saistība ar vācu kultūru un vēsturi. Vēl kā kritērijs tika izvirzīta atpazīstamība Latvijas sabiedrībā un spēja rosināt interesi. Devīzei bija jābūt arī labskanīgai un viegli iegaumējamai.
 
"Komm morgen wieder" - tā Latvijā iecienītās pildītās pankūkas dēvē vēl šodien, izmantojot nosaukumu oriģinālvalodā. Taču recepte ir vācbaltiešu radīta.
 
2008. gadā Muzeju nakts notiks 17. maijā no plkst. 19. Sadarbībā ar Kultūras ministriju Muzeju nakti organizē Muzeju valsts pārvalde, bet finansiāli atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.
 
Muzeju nakts tradīcija Latvijā ir jau četrus gadus. Līdz šim pasākums guvis lielu sabiedrības atsaucību un 2007. gadā pulcināja 199 000 apmeklētāju. Aizvadītajā gadā Muzeju naktī piedalījās 85 muzeji no visiem Latvijas reģioniem.
 
 
Emīlija Kozule LETA
Copyright © LETA