Valmiera, 17. dec., LETA. Šodien ar pasākumu Valmieras integrētajā bibliotēkā sākas Publisko bibliotēku attīstības projekta informatīvā kampaņa "Trešais tēva dēls".
Kā prezentācijas dalībniekiem pastāstīja Valsts aģentūras "Kultūras informācijas sistēmas", reklāmas aģentūras "TBWA/Latvija" un sabiedrisko attiecību aģentūras "MRS Grupa" pārstāvji, kampaņas mērķi būs stāstīt sabiedrībai par izmaiņām, kas jau notikušas un vēl notiks publiskajās bibliotēkās, un motivēt dažādas mērķauditorijas izmantot bibliotēkās pieejamos resursus savas dzīves kvalitātes uzlabošanai. Bezmaksas platjoslas internets, jauna datortehnika, apmācīts bibliotēku personāls, - tie ir tikai daži no jaunieguvumiem, kas raksturos ikvienu no 874 Latvijas bibliotēkām.
 
Kampaņas veidotāji uzsver, ka patlaban sabiedrībā par bibliotēkām valda uzskats kā par noputējušām un laika garam neatbilstošām grāmatu krātuvēm. Bet ar kampaņu šo uzskatu iecerēts mainīt, darot zināmu, ka bibliotēkas ir zināšanu, informācijas ieguves un inovāciju centrs.
 
Tāpēc par kampaņas simbolu izvēlēts folklorā un daudzviet latviešu un pasaules literatūrā izmantots tēls - trešais tēva dēls, kas ir iekšējās, garīgās inteliģences simbols, darītājs, nevis runātājs, tautas varonis.
 
Informatīvā kampaņa ilgs līdz nākamā gada maijam, un tās laikā tiks demonstrēti klipi televīzijā un veiktas citas aktivitātes. Par kampaņu tās veidotāji stāstīs arī citviet - rīt, 18. decembrī, plkst. 11 Rīgas Centrālās bibliotēkas Svešvalodu filiālbibliotēkā Kr.Valdemāra ielā 5, Rīgas Kongresu namā. Trešdien, 19. decembrī, plkst. 11 prezentācija notiks Liepājas Centrālajā zinātniskajā bibliotēkā Zivju ielā 7, bet plkst. 16 - Jelgavas Zinātniskajā bibliotēkā Akadēmijas ielā 26. Ceturtdien, 20. decembrī, par kampaņu informēs Daugavpils Bērnu bibliotēkā Mihoelsa ielā 58.
 
Jau ziņots, ka 11. novembrī apritēja gads kopš līguma parakstīšanas starp Latvijas Kultūras ministriju un Bila & Melindas Geitsu fondu. Līguma ietvaros Geitsu fonds paredzēja piešķirt Latvijai 16,2 miljonus ASV dolāru informācijas tehnoloģiju attīstībai pašvaldību publiskajās bibliotēkās.
 
Arī Latvijas valsts saskaņā ar līgumu apņēmās ieguldīt līdzvērtīgu summu no valsts un pašvaldību līdzekļiem. Projektā ar 7,9 miljonu ASV dolāru vērtu programmatūras ziedojumu piedalās kompānija "Microsoft".
 
 
Agnese Karaseva LETA
Copyright © LETA