Atgādinot par lasītprieku un tā saistību ar cilvēka dzīves kvalitāti, jau otro reizi ceturtdien, 29. maijā, norisināsies Lasīšanas dienas zibakcija. Tā pie iemīļotākajām grāmatām pulcēs lielus un mazus lasītājus visā Latvijā.

Ikviens ir aicināts izvēlēties mīļāko grāmatu, izvēlēties piemērotāko vietu, uzaicināt lasāmbiedrus un dalīties lasītpriekā ceturtdien, 29. maijā, no plkst. 12.00 līdz plkst. 12.15 no jebkuras vietas Latvijā vienuviet lasot katrs savu līdzpaņemto grāmatu cietos vākos vai e-grāmatu lasītājos. Tie, kas grib sanākt lasīt kopā vienuviet Rīgā, aicināti ierasties plkst. 12.00 Esplanādes laukumā, līdzi ņemot savu grāmatu.

"Lasītprasme ir viens no priekšnoteikumiem cilvēka apmierinātībai ar savu dzīvi, jo tā nepieciešama visās dzīves jomās. Pērn īstenojot pirmo Vislatvijas Lasīšanas dienas zibakciju, bijām pārsteigti par lielo atsaucību, jo iedzīvotāji lasīja vairāk nekā 100 vietās, tai skaitā, bērnudārzos, senioru klubiņos, skolās, bibliotēkās, darba vietās, autobusa pieturās, uz palodzēm mājās un citur, apliecinot, ka lasītprieks ir iedvesmojis daudzus, neatkarīgi no vecuma un atrašanās vietas," norāda Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes dekāna palīdze, pasniedzēja Gunta Kraģe, piebilstot, ka zibakcijā arī šogad aicināti piedalīties bērni, jaunieši, ģimenes, uzņēmumu darbinieki, bibliotēku kolektīvi un citi lasītpratēji, veltot piecpadsmit minūtes savai mīļākajai grāmatai, vienlaikus lasot to kopīgi ar pārējiem Lasīšanas dienas dalībniekiem. Lasīšanas diena veidojas kā laba tradīcija, kurā iesaistās dalībnieki no visas Latvijas.

Lasīšanas dienu aizsāks Latvijas Universitātes mācību prorektora Andra Kangro uzruna videotiešraidē, ko varēs vērot vietnē www.lu.lv, no Latvijas Universitātes Bibliotēkas Kalpaka bulvārī 4, plkst. 11.45, lai plkst. 12.00 dotu kopīgu startu Lasīšanas dienas 15 minūtēm visā Latvijā.

Lai piedalītos Lasīšanas dienā, pirmkārt, katram jāizvēlas sava mīļākā grāmata; otrkārt, jāizvēlas lasīšanas vieta; treškārt, jāuzaicina draugus un radus uz kopīgu lasīšanu; ceturtkārt, jādalās lasītpriekā ceturtdien, 29.maijā, no plkst. 12.00 līdz plkst. 12.15 no jebkuras vietas Latvijā; piektkārt, ja iespējams, pēc Lasīšanas dienas jāpublicē fotogrāfija no kopīgās lasīšanas sociālos tīklos ar mirkļbirku #LatvijaLasa vai jāiesūta fotogrāfija no kopīgas lasīšanas uz e-pastu lasisanasdiena@lu.lv, lai iekļautu to Lasīšanas dienas fotogalerijā un apliecinātu savu līdzdalību jau otrajā kopīgajā Lasīšanas dienā Latvijā.

Tie, kas vēlas pavēstīt citiem par savu dalību Lasīšanas dienā sociālajos tīklos, var izmantot mirkļbirku #LatvijaLasa vai publicēt tviterierakstu "Es piedalīšos Lasīšanas dienā 29. maijā plkst. 12.00. Un Tu? www.atbalsts.lu.lv #LatvijaLasa", pastāstot, kura grāmata ir izvēlēta lasīšanai un kur tā tiks lasīta, lai arī citi lasītgribētāji var piebiedroties ar savu mīļāko lasāmvielu.

Videoaicinājums piedalīties Lasīšanas dienā

Par Lasīšanas dienu

Lasīšanas diena ir daļa no projekta "Atbalsta programmu izstrāde un īstenošana sociālās atstumtības riskam pakļauto jauniešu atbalsta sistēmas izveidei", ko īstenoja Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultāte sadarbībā ar sešām Latvijas augstskolām, 15 pašvaldībām, 39 izglītības iestādēm, piecām nevalstiskajām organizācijām un IZM Valsts izglītības un satura centru. Projekta realizācija norisinājās ESF apakšaktivitātē 1.2.2.4.1. "Iekļaujošas izglītības un sociālās atstumtības riskam pakļauto jauniešu atbalsta sistēmas izveide, nepieciešamā personāla sagatavošana, nodrošināšana un kompetences paaugstināšana" laika posmā 03.01.2011.-30.04.2014. Plašāk: www.atbalsts.lu.lv.

Papildu informācija:

Kitija Balcare, komunikācijas konsultante
Mob. tālr.: (+371) 29683396

Gunta Kraģe, LU PPMF dekāna palīdze
Mob. tālr.: (+371) 29408743,
e-pasts: gunta.krage@lu.lv

Ziņu sagatavoja:
Kitija Balcare
Komunikācijas konsultante

Tagi: lasītprieks, Lasīšana, Lasīšanas diena, Zibakcijas