Liepājas Pedagoģijas akadēmijā naktī no otrdienas uz trešdienu notika vēl nebijis pasākums - "Nakts bibliotēkā". Pasākuma ietvaros - no otrdienas vakara līdz pulksten septiņiem trešdienas rītā - ikviens akadēmijas students varēja smelties zināšanas no akadēmijas bibliotēkā pieejamajām grāmatām un mācību materiāliem.
Bruņojušies ar maizītēm, minerālūdens pudelēm un enerģijas dzēriena bundžām nakti bibliotēkā pavadīja 23 studenti.
 
LPA bibliotēkas direktore Aija Kairēna neierasto pasākumu uzskata par izdevušos - vairāk kā puse apmeklētāju bibliotēkā mācījās līdz pašam rītam (pulksten 6.30 bibliotēkā atradās 13 studenti). Tikai pulksten 7.00 bibliotēku pameta astoņi studenti, no viņu vidus izlozes kārtībā tika noteikts izturīgākais pasākuma "Nakts bibliotēkā" apmeklētājs. Dāvanu karti no Jumavas grāmatnīcas un izturīgākā studenta titulu ieguva kāda studiju programmas "Latviešu valodas un svešvalodas skolotājs" studente.
 
Nakts laikā apzinīgos lasītgribētājus apciemoja bibliotēkā mītošie gari, kas sevi dēvēja par Raini un Aspaziju, runāja dzejā un bija nedaudz neapmierināti par miera traucēšanu. Bibliotekāres bija parūpējušās arī par to, lai studentiem būtu iespēja nedaudz atpūsties - bija sarūpētas videofilmas un galda spēles.
 
Bibliotēkas direktore un darbinieki patlaban apsver, vai rīkot līdzīgus pasākumus arī turpmāk un veidot jaunu tradīciju akadēmijā. Ja tā notiks, nakti bibliotēkā studenti varēs pavadīt divas reizes gadā - pirms ziemas un pavasara sesijas. Par pasākuma turpinājumu interesējušies arī studenti.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Andīna Okuņeva
Liepājas Pedagoģijas akadēmijas Informācijas un sabiedrisko attiecību daļas sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 34 23510
E-pasts: pr@lieppa.lv