Interneta grāmatnīca www.kukii.lv, kas uzsāka savu darbu 2006. gada nogalē, gada laikā ir izaugusi par atpazīstamāko grāmatu portālu Latvijā. Vērtējot lapas apmeklējumu un rezultātus, var apgalvot, ka, atbilstoši interneta lietotāju pieaugumam Latvijā, pieaug arī internetā iegādāto grāmatu skaits.
Pirms gada, pirmajā www.kukii.lv darbības mēnesī, interneta grāmatnīcā tika piedāvātas vairāk kā 5000 nosaukumu Latvijā izdotās grāmatas. Šobrīd ir pieejama lielākā daļa no pēdējo 5 gadu laikā Latvijā izdotajām grāmatām latviešu valodā , kā arī to klāsts ir papildināts ar vairāk kā pusmiljonu grāmatu angļu valodā, tādējādi tuvinoties mērķim, izveidojot www.kukii.lv par vietējo Latvijas www.amazon.com.
 
To, ka grāmatas Latvijā pērk un lasa, apliecina arī regulārā lapas apmeklētāju interese – ik dienu www.kukii.lv iegriežas vidēji 900 unikālie apmeklētāji. Reģistrēto lietotāju skaits tuvojas 5000 klientiem, katru mēnesi papildinoties ar apmēram 250 jauniem klientiem.
 
www.kukii.lv ir savdabīgs lasītāju interešu atspoguļotājs, jo nopirktās grāmatas atspoguļo to, kas iedzīvotājiem ir svarīgs ikdienā. Latvijas iedzīvotājus interesē sabiedriski aktuālā tematika par pēdējā laika notikumiem - piem., www.kukii.lv bija vieni no pirmajiem, kas internetā piedāvāja skandalozo grāmatu "Tiesāšanās kā ķēķis", kā arī pircēji ir iecienījuši A.Grūtupa "Ešafotu", daiļliteratūras bestselleri – pēdējā laika favorīts ir E.Katana "Sievietes un mīļākie" profesionālo iemaņu pilnveidošana (uzņēmējdarbības, valodu apguves grāmatas) un arī savas personības attīstīšana, pārsvarā izvēloties psiholoģijas grāmatas.
 
www.kukii.lv grāmatu klāstu un lētākas cenas augstu novērtē bibliotēkas, īpaši lauku reģionos, kur neatsverama ērtība ir grāmatu piegāde. Mācību gada sākumā interneta grāmatnīcas piedāvājumu izmantoja daudzas ģimenes, aiztaupot laiku, kas līdz šim tika pavadīts rindās pēc skolas grāmatām.
Kā liecina veiktais klientu pētījums, interneta grāmatnīcā pamatā iepērkas jauni, izglītoti cilvēki, pārsvarā Rīgas iedzīvotāji. Kā www.kukii.lv priekšrocības ir minētas ērtības, piedāvāto grāmatu sortiments un izdevīgā cena, salīdzinot ar grāmatu veikaliem.
 
Interneta grāmatnīcas nākotnes plāni ir turpināt savu attīstību, paplašinot vietējo un ārzemju grāmatu piedāvājumu, kā arī piedāvājot jaunas iespējas saviem klientiem.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Baiba Kerstena
SIA "Abonēšanas centrs Diena" Mārketinga un pārdošanas nodaļas speciāliste
Tālr.: +371 7063252, mob. tālr.: +371 26314922