Rīgas domes Kultūras, mākslas un reliģijas lietu komitejas priekšsēdētāja Helmī Stalte (TB/LNNK) šodien tikās ar dzejnieku un Latvijas Republikas kultūras atašeju Zviedrijā Juri Kronbergu. Sarunas gaitā tika pārrunāta Rīgas iespējamā līdzdalība Gēteborgas grāmatu gadatirgū "Grāmatas un bibliotēkas", kas notiks no 2008. gada 25. līdz 28. septembrim.
Juris Kronbergs un Latvijas Literatūras centra direktors Jānis Oga, kurš no Latvijas puses iesaistīts grāmatu gadatirgus sagatavošanas darbos un arī piedalījās sarunā, pastāstīja, ka Latvija šajā reprezentatīvajā grāmatu un bibliotēku forumā aicināta piedalīties galvenā viesa statusā. Latvijas nacionālais stends tiks veidots kā topošās Nacionālās bibliotēkas modelis un būs deviņus metrus augsts. Tajā tiks pieteikti un popularizēti 15 jauni latviešu literatūras tulkojumi, kas nākamgad iznāks zviedru valodā – Knuta Skujenieka dzejas izlase, mitoloģisko dainu izlase, Vizmas Belševicas dzejas izlase, Laimas Muktupāvelas romāns "Šampinjonu derība" un citi.
 
Gēteborgas gadatirgus laikā paredzēti 12 tematiskie semināri, tostarp tādi kā "Rīga un jūgendstils", "Latviešu bērnu literatūra", "Rīga: avangards un mafija (Majakovskis, Berlins, Eizenšteins)", "Rīga – poliglotu pilsēta", "Rīga – Eiropas kultūras pilsēta". Daļu no tiem varētu atbalstīt Rīgas dome. Paredzēta arī plaša kultūras programma. H. Stalte rosināja tajā iesaistīt arī Rīgas bērnu un jauniešu teātri, kas iestudējis izzinošu pasaku izrādi "Reiz bija" un līvu mūzikas ansambli.
 
"Iesaistīšanās šajā forumā, kas pamatoti tiek uzskatīts par Ziemeļvalstu lielāko gada kultūras pasākumu, būs vēl viena laba iespēja spodrināt Rīgas tēlu," pēc tikšanās atzina H. Stalte. "Atbalstot Rīgas literātu piedalīšanos šajā pasākumā, pilsēta kārtējo reizi varētu apliecināt savu vēlēšanos būt par Baltijas valstu grāmatu galvaspilsētu."
 
 
Informāciju sagatavoja:
Maruta Bukleviča
Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
Tālr.: 26487999