Daugavpils, 10. dec., LETA. Šodien Daugavpils universitātē (DU) sāksies un līdz 14. decembrim turpināsies pasākumu cikls "Zviedrijas kultūras nedēļa Daugavpilī", aģentūru LETA informēja DU Sabiedrisko attiecību un informācijas daļā.
Pasākumu cikls veltīts populārās zviedru bērnu rakstnieces Astrīdas Lindgrēnas 100. dzimšanas dienai un ievērojamā humānista Aksela Muntes 150. dzimšanas dienai.
 
Zviedrijas kultūras nedēļā varēs apmeklēt Lindgrēnai un Muntem veltīto Daugavpils un Daugavpils rajona bērnu, skolēnu un studentu darbu izstādi, izstādi "Stokholmas lauvas", tulkotājas Mudītes Treimanes lekcijas, starptautisku zinātnisko semināru "Bērns. Pieaugušais: eksistence, saskarsme, jaunrade", zviedru grāmatu un zviedru tulkotās literatūras izstādi, kā arī Lūcijas dienai veltītu svinīgu pasākumu.
 
Zviedrijas kultūras nedēļas mērķis ir radīt izpratni par kultūras komunikācijas procesiem un sniegt priekšstatu par zviedru un latviešu kultūras kontaktiem. Pasākuma mērķauditorija ir studenti, skolotāji, skolēni, bērni un citi interesenti.
 
"Zviedrijas kultūras nedēļu Daugavpilī" organizē DU Humanitārās fakultātes Komparatīvistikas institūts.
 
 
Ivars Soikāns LETA
Copyright © LETA