Pieņemot lēmumu palikt Kultūras ministra amatā pēc tam, kad Tautas partija paziņoja par aiziešanu no premjera Valda Dombrovska valdības Ints Dālderis ir apņēmies turpināt nodrošināt valsts intereses un uzraudzīt apjomīgo Nacionālās bibliotēkas celtniecības projektu.
Pašlaik, kad notiek sarunas ar Nacionālo Būvkompāniju par celtniecības turpmāko gaitu, ir svarīgi skaidri noformulēt valsts interesēm atbilstošu pozīciju un redzējumu par bibliotēkas celtniecības tālāko gaitu, ievērojot sabiedrības intereses un skaidri noformulēt par kādu summu tad Latvijas Nacionālā Bibliotēka tiks uzcelta.
 
Delna sagaida konkrētu rīcību, kā Dāldera kungs novērsīs 2010. gada februārī publiskotā Valsts kontroles ziņojumā minētos trūkumus, īpaši pārskatot noslēgto būvniecības līgumu, un nekavējoties atradīs veidu, kā iepazīties ar apakšuzņēmēju līgumiem, kas ļautu nodrošināt efektīvu kontroli par izpildītajiem darbiem un veiktajiem maksājumiem.
 
Bez tam, pēc iespējas ātrā laikā ir jānodrošina, lai Kultūras ministrijā būtu pietiekama kapacitāte vadīt šī būtiskā projekta norisi.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Laura Miķelsone
"Sabiedrības par atklātību-Delna" direktore
Tālr.: 67285585