Esiet sveicināti pašvaldību publiskajās bibliotēkās!
Vai piekrītat, ka aptauja par "Latvijas gada monētu 2009" ir lieliska iespēja piedalīties un izteikt savu viedokli mums ikvienam – man, tev, mūsu kolēģiem un visiem tiem cilvēkiem, kuri nāk uz bibliotēku un vienā vai otrā nolūkā apsēžas arī pie datora. Turklāt uzdevums ir pavisam vienkāršs: ieiet Latvijas Bankas gada monētas interneta aptaujas lapā, izvēlēties un atzīmēt vienu no piecām monētām – savu favorīti, aizpildīt anketā prasīto informāciju par sevi un tad ar vienu klikšķi nosūtīt balsojumu. Lai to izdarītu, nav nepieciešamas kādas īpašas zināšanas un atbildes nav jāmeklē rakstos vai datubāzēs. Laiku tas paņems tikai tik daudz, cik apsvērt un izlemt, kura monēta tevi uzrunā visvairāk – mākslinieciski, emocionāli, kultūrvēsturiski vai vēl kādā citā veidā. – Tomēr tas nebūs arī tik vienkārši, jo katra no Latvijas Bankas 2009. gadā izdotajām monētām ir izcila! Pārliecinieties par to monētu aptaujas lapā http://www.bank.lv/aptauja2009/.

"Trešais tēva dēls" (3td) uzskata, ka piedalīties balsošanā par gada monētu nozīmē izmantot Latvijas Bankas piedāvāto unikālo iespēju būt vienam no tiem tūkstošiem balsotāju, kas kā liela, skaitā neierobežota žūrija nominē izcilāko 2009. gada jubilejas un piemiņas monētu.

Ko "Trešais tēva dēls" sagaida no bibliotēkām? - Mēs aicinām publiskās bibliotēkas apliecināt, ka, izmantojot Latvijas publisko bibliotēku tīklu aktīvai balsotāju iesaistīšanai aptaujā par "Latvijas gada monētu 2009", spējam piesaistīt lielāku sabiedrības uzmanību unikālajam Latvijas Bankas jubilejas un piemiņas monētu krājumam, kā arī demonstrēt pašvaldību publisko bibliotēku lomu Latvijas kultūrvēsturisko procesu un vērtību popularizēšanā un sabiedrības izglītošanā.

Aicinām bibliotēkas balsošanas periodā no 17. līdz 31. martam aktīvi motivēt bibliotēku apmeklētājus iesaistīties balsošanā, izmantojot bibliotēku rīcībā esošos komunikācijas kanālus (bibliotēku mājas lapas, emuārus, twitter profilus, paziņojumus vietējos medijos u.c.), kā arī izmantot Latvijas bankas piedāvāto e-plakātu un baneri (skat. informāciju, ko saņēmāt no LNB Bibliotēku konsultatīvā centra; par baneri lūdzu sazināties ar kristaps.otersons@bank.lv).
 
3td sadarbībā ar Latvijas Banku bibliotēkām piedāvā iespēju sacensties par aktīvākās bibliotēkas titulu pēc lielākā balsošanā iesaistīto lietotāju skaita, vērtējot trīs grupās:

­1.grupa – deviņu republikas nozīmes pilsētu galvenās bibliotēkas un to filiāles (Rīga, Daugavpils, Jelgava, Jēkabpils, Jūrmala, Liepāja, Rēzekne, Valmiera, Ventspils);

­2.grupa – pārējās 18 reģionu galvenās bibliotēkas un to filiāles;

3.grupa – novadu un pagastu bibliotēkas (visas pārējās bibliotēkas).
 
1. grupā tiks nominēta 1 uzvarētāja (balsotāju skaits tiks noteikts, saskaitot galvenās bibliotēkas un tās filiālēs veiktos balsojumus), 2. grupā – 2 bibliotēkas (tas pats princips, nosakot balsotāju skaitu) un 3. grupā –  3 aktīvākās bibliotēkas.
 
Par aktīvākajām atzīto sešu bibliotēku pārstāvjus Latvijas Banka aicinās uz svinīgo apbalvošanas pasākumu 19. aprīlī, kā arī katra bibliotēka dāvanā saņems Latvijas Bankas izdoto K. Ducmanes un Ē. Vēciņa monogrāfiju "Nauda Latvijā" (anotācija), kas nu jau kļuvusi par bibliogrāfijas retumu.
 
Balsojums ir sācies! Vēlam veiksmi katram individuālajam balsotājam un bibliotēkām, kas gatavas sacensties!
 
Ar cieņu – Jūsu "Trešais tēva dēls"
 
 
Informāciju sagatavoja:
Sandra Vīgante
v/a "Kultūras informācijas sistēmas" projekta "Trešais tēva dēls" sabiedrisko attiecību vadītāja
Tālr.: 67844885