Piektdien, 19.martā plkst. 17:00 Ventspils Galvenās bibliotēkas pasākumu un izstāžu zālē notiks mākslinieces Sarmītes Caunes darbu izstādas "Marokas saule" atklāšana.
Izstādē būs skatāmas Marakešā tapušas gleznas. Marokā māksliniece pabijusi vairākas reizes, iepazinusi un iemīlējusi šo interesanto un kultūras ziņā bagāto zemi.

Sarmīte Caune  1981. gadā pabeigusi Liepājas Lietišķās mākslas vidusskolu un 1987. gadā absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmijas Pedagoģijas nodaļu, 2007. gadā uzņemta Latvijas Mākslinieku savienībā.

Māksliniece piedalījusies radošajās darbnīcās, simpozijos un plenēros Latvijā, Vācijā un Somijā. Kopš 1982. gada regulāri piedalās izstādēs. To ģeogrāfija ir visai plaša - no Latvijas un dažādām Eiropas zemēm līdz pat Amerikai.

Māksliniecei bijušas vairākas personālizstādes Latvijā, Lietuvā, Vācijā un Itālijā. Ar Itāliju Sarmītei Caunei saistās īpašas izjūtas. Viņa darbojas itāļu valodas un kultūras biedrībā "Dante Alighieri" un  katru gadu dodas uz Itāliju gleznot.

Sarmītes Caunes darbi ir privātkolekcijās ne tikai Latvijā, bet arī Lietuvā, Krievijā, Somijā, Zviedrijā, Anglijā, Vācijā, Francijā, Itālijā, Kanādā, ASV un Austrālijā.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Olita Šteinmane
Ventspils bibliotēkas direktora vietniece
Tālr.: 63623231