Rīga, LETA. Klajā nākusi eksprezidentes Vairas Vīķes-Freibergas grāmata "Kultūra un latvietība", aģentūru LETA informēja eksprezidentes sekretāre Daina Lasmane.
Grāmatu veido gadu desmitu laikā uzkrātas pārdomas, pie kurām Vīķe-Freiberga atgriezusies pēdējā gada laikā un kuras ietvērusi esejās.
 
Ceturtdien,18. martā, plkst.16.00 Spīķeru koncertzālē notiks Vīķes-Freibergas eseju krājuma "Kultūra un latvietība" atvēršanas svētki. Krājums ar Valsts kultūrkapitāla fonda un Valērija Belokoņa atbalstu nācis klajā apgādā "Karogs".
 
"Kultūra un latvietība" būs arī temats diskusijai, kurā piedalīsies "Karoga" galvenā redaktore Ieva Kolmane, komponists Ēriks Ešenvalds, māksliniece Katrīna Neiburga, jauniznākušās grāmatas redaktors Guntis Berelis un kultūras projektu vadītāja Daina Zalāne.
 
Kas ir kultūra un latvietība, un kā tās domājamas? Vai 21. gadsimta latvietis varētu būt "neīstāks" par, piemēram, 19. gadsimta tautieti? Vai 20. gadsimtā bija iespējams runāt par vairākām latviešu kultūrām? Kas notiek ar latvietību globalizācijas apstākļos, un kāda loma te ir kultūrai?
 
No 18.marta daļa grāmatas būs brīvi pieejama e-bibliotēkā: "www.e-biblioteka.lv".
 
 
Emīlija Kozule LETA
Copyright © LETA