Roma, LETA--AFP. Vienojoties ar Itālijas Kultūras ministriju, interneta gigants "Google" ieskenēs aptuveni miljonu grāmatu, kas atrodas Romas un Florences nacionālajās bibliotēkās, trešdien paziņoja interneta kompānija.
""Google" segs šo darbu skenēšanas izmaksas un izveidos skenēšanas centru Itālijā," vēsta kompānijas paziņojums. Pēc ieskenēšanas grāmatas būs pieejamas vietnē "Google Books".
 
"Šī ir mūsu pirmā noslēgtā vienošanās ar kādas valsts kultūras ministriju," preses konferencē pavēstīja kompānijas "Google" tirdzniecības operāciju departamenta vadītājs Nikešs Arora.
 
Vienošanās attiecas uz grāmatām, kas izdotas pirms 1868. gada un uz kurām neatteicas autortiesības, ieskaitot itāliešu dabas pētnieka Galileo Galileja rakstus, kā arī vācu astronoma un matemātiķa Johannesa Keplera darbus.
 
Projekta laikā "Google" izsniegs bibliotēkām grāmatu digitālās kopijas, ko tās varēs ievietot savās mājaslapās. "Tā ir sadarbība, kas atvērs jaunu ceļu uz Itālijas kultūru," sacīja Itālijas kultūras ministrs Sandro Bondi, piebilstot, ka bibliotēku vienošanās ar "Google" nenozīmē, ka tās uzņēmušās saistības dot pieeju grāmatām tikai ASV interneta gigantam.
 
Itālijas Kultūras ministrijas pārstāvis Mario Reska atklāja, ka projekts izmaksās aptuveni 100 miljonus eiro (70,3 miljonus latu), taču "Google" cer iztērēt "daudz, daudz, daudz, daudz mazāk", norādīja Arora, nenosaukdams precīzu summu.
 
Skenēšanas centrā strādās aptuveni 100 cilvēki, atklāja ministrijas pārstāvji.
 
Līdz šim projekts "Google Books" saskāries ar juridiskajām problēmām gan Eiropā, gan ASV. Francijā tiesa lēma, ka, pilnīgi vai daļēji skenējot grāmatas un to digitālās versijas ievietojot internetā, "`Google" pārkāpa autortiesības, kaitējot "Les Editions du Seuil" un vēl divām izdevniecībām".
 

LETA AFP
Copyright © LETA