Sākot no 2010. gada 15. marta "Atlants.lv" sāk piedāvāt reklāmas izvietošanu savā interneta vietnē, kā arī, pēc rūpīgas savu klientu uzvedības un tēriņu izpētes šajā ekonomiski sarežģītajā laikā, samazina maksu par interneta bibliotēkā pieejamo darbu lejupielādi teju par piecdesmit procentiem.
SIA "CDI" piederošās interneta bibliotēkas "Atlants.lv" apmeklējums, patiecoties mērķtiecīgai uzņēmuma politikai, pēdējā gada laikā ir strauji audzis, sasniedzot vidēji 30’000 apmeklētāju dienā, tomēr uzņēmuma finansiālie mērķi nebūt nav sasniegti. Līdzīgi kā citi Latvijas uzņēmumi, SIA "CDI" ir spiests mainīt līdzšinējo stratēģiju, meklējot jaunus veidus, lai savu darbību iespējami pielāgotu šī brīža ekonomiski sarežģītajai situācijai.
 
"Lai arī interneta bibliotēkas Atlants.lv apmeklējums arvien pieaug, tomēr statistika rāda, ka mūsu klienti arvien rūpīgāk apdomā katru pirkumu, kā arī skaidri redzam, ka šā brīža pirktspēja ir ievērojami mazāka kā pirms gada. Tāpēc, lai darītu mūsu pakalpojumus pieejamākus saviem klientiem, nolēmām pazemināt mūsu pakalpojumu cenas līdz pat 50%. Jo īpaši cenu samazinājums ir skāris vērtīgākos darbus. Piemēram, kvalitatīvs, apjomīgs un aktuāls maģistra līmeņa diplomdarbs, kuru lejupielādējot agrāk nācās šķirties no 9 - 15 Ls, tagad iegūstams, tērējot vairs tikai no 3 - 6 Ls, atkarībā no izvēlētā maksāšanas veida. Savukārt, vidusmēra referāts iepriekšējo 5 - 6 Ls vietā, tagad pieejams par 1,5 - 3 Ls," komentē interneta bibliotēkas "Atlants.lv" idejas autors un SIA "CDI" valdes priekšsēdētājs Gatis Sprūds.
 
Līdz šim interneta bibliotēka "Atlants.lv" neizvietoja reklāmas banerus savā interneta vietnē, taču, lai efektīvāk izmantotu mūsu mājas lapas lielo apmeklētāju plūsmu un kompensētu cenu samazinājumu, tagad "Atlants.lv" vietnē ir izveidotas tikai divas reklāmas baneru vietas, kas, salīdzinoši ar sociālajiem tīkliem un ziņu portāliem, ir ļoti maz un līdz ar to reklāma lietotājiem netraucēs, bet vienlaikus būs ļoti labi pamanāma. "Tā kā "Atlants.lv" baneru vietas ir, varētu teikt: "ekskluzīvas", domāju, ka tās būs pieprasītas. Uzņēmumi, kuri ir elastīgi, bet tajā pašā laikā orientēti ilgtermiņa attīstībai un pakalpojumu kvalitātes nepārtrauktai pilnveidošanai, spēs pārvarēt ekonomisko krīzi, ko nevar teikt par interneta projektiem - "viendienītēm", kas lielā skaitā tiek veidoti ar mērķi gūt ātru un vieglu peļņu. Ātra peļņa internetā ir mīts - internets kā uzņēmējdarbības vide tāpat pakļaujas visiem ekonomikas likumiem," norāda Mag.oec. G. Sprūds.
 
Interneta bibliotēkas "Atlants.lv" misija ir izglītības kvalitātes veicināšana, zināšanu apkopošana, un kvalitatīvu tiešsaistes izziņu pakalpojumu sniegšana visplašākajam interesentu lokam. Bibliotēka tiek nepārtraukti attīstīta - gan pieejamo materiālu skaita ziņā, gan lietošanas ērtuma un funkcionalitātes ziņā. Šobrīd interneta bibliotēkā ir pieejami vairāk kā 118’000 unikālu materiālu un to skaits palielinās par vidēji 150 darbiem ik dienu.
 
SIA "CDI" ir dibināta 2002. gadā, un ir viens no pirmajiem Latvijas uzņēmumiem, kas savu darbību pilnībā saistīja ar internetu, liekot pamatus tādām šobrīd tik ierastām lietām, kā attālinātie norēķini un elektroniskie līgumi.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Gatis Sprūds
SIA "CDI" valdes priekšsēdētājs
Tālr.: 6681009