Ceturtdien, 18.martā plkst. 11.30, Ventspils Galvenajā bibliotēkā projekta "Rakstītājs - Lasītājs" ietvaros tikšanās ar rakstnieci, dramaturģi, dzejnieci Ingu Ābeli.
Inga Ābele beigusi Latvijas Kultūras akadēmijas Teātra un TV dramaturģijas nodaļu. Veiksmīgi izpaudusies visos literatūras žanros. 2003. gadā Inga Ābele saņēmusi Literatūras gada balvu par dramaturģiju,  2004. gadā- Literatūras gada balvu par īsprozas krājumu "Sniega laika piezīmes". 2008. gada Prozas lasījumu laureāte. Par romānu "Paisums" 2008. gadā ieguvusi Gada balvu literatūrā, bet 2009. gadā- Baltijas Asamblejas balvu literatūrā. Saņēmusi atzinības balvu festivālā "Prozas lasījumi 2009".

Autore savos darbos dramatiski un ekspresīvi attēlo lauku un pilsētas vidi, kurā darbojas Latvijas cilvēki. Uzmanības centrā – viņu sarežģītās, sāpīgās un mokošās attiecības ar realitāti un citam ar citu.

Starptautisko atzinību Inga Ābele iemantojusi vispirms ar savām lugām. Luga "Tumšie brieži" iestudēta Štutgartes Valsts teātrī un Grieķijā, bet "Dzelzszāle" — amatierteātros Somijā un Dānijā. Ābeles darbi tulkoti angļu, vācu, franču, dāņu, lietuviešu, zviedru, krievu, grieķu, čehu, slovēņu valodā. Luga "Tumšie brieži" arī ekranizēta (režisors Viesturs Kairišs).

"Dziļa, nežēlīga psiholoģiskā analīze un spēcīgi dabas tēlojumi," – tā Ingas Ābeles stilu trāpīgi raksturo viņas literārie laikabiedri.

Tikšanos ar Ingu Ābeli vadīs literatūrzinātniece, Ventspils Starptautiskās rakstnieku mājas vadītāja Andra Konste.
 
Pasākumu ciklu "Rakstītājs - Lasītājs" finansiāli atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Ieeja uz pasākumu bez maksas.
 

Informāciju sagatavoja:
Olita Šteinmane
Ventspils bibliotēkas direktora vietniece
Tālr.: 63623231