Pirmā grāmatu izsniegšanas - nodošanas pašapkalpošanās iekārta Latvijas Universitātes (LU) Bibliotēkas Humanitāro zinātņu bibliotēkā (Visvalža ielā 4a) lietotājiem tiks atklāta šī gada 16. martā plkst. 12.00.
Pašapkalpošanās iekārtu atklās LU zinātņu prorektors Indriķis Muižnieks un LU Bibliotēkas direktore Iveta Gudakovska un Humanitāro zinātņu fakultātes studentu pašpārvalde.

Grāmatu izsniegšanas - nodošanas pašapkalpošanās iekārtas pasaules bibliotēkās kļuva populāras 20. gadsimta beigās, bet līdz ar 21. gadsimta iestāšanos tās ir ienākušas arī Latvijas Universitātes Bibliotēkā.

LU ir pirmā Latvijas augstskola, kura iegādājusies un lietos šāda tipa iekārtu. Bibliotēkas lietotājiem turpmāk tiks piedāvāta līdz šim nebijusi iespēja pašiem sevi apkalpot: izsniegt grāmatas līdzņemšanai, kā arī nodot tās atpakaļ bibliotēkā bez bibliotekāra palīdzības, izmantojot grāmatu izsniegšanas - nodošanas pašapkalpošanās iekārtu.

Aicinām ikvienu uz LU Bibliotēkas Humanitāro zinātņu bibliotēku izmantot grāmatu izsniegšanas - nodošanas pašapkalpošanās iekārtu! Lai izmēģinātu iekārtu būs nepieciešama studenta vai darbinieka apliecība.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Aija Putniņa
Latvijas Universitātes Bibliotēkas Informācijas un bibliogrāfijas nodaļas pārstāve
Tālr.: 67034432