Rīga, LETA. Latvijas filmas publiskajās bibliotēkās portālā "www.filmas.lv" gada laikā skatījušies aptuveni 13 000 skatītāju, no tiem puse jeb 6500 interesenti noskatījušies visu filmu, šodien filmu nozares seminārā jomas profesionāļus informēja Nacionālā kino centra direktore Ilze Gailīte-Holmberga.
Skatītāko filmu topa pirmajā vietā ir Vara Braslas spēlfilma bērniem "Ūdensbumba resnajam runcim", ko noskatījušies 1553 interesenti.
 
Jau ziņots, ka kopš pērnā februāra bez maksas Latvijas filmas iespējams noskatīties portālā "www.filmas.lv" tikai pie pašvaldību publisko bibliotēku datoriem, un šādu iespēju nodrošina publisko bibliotēku attīstības projekta "Trešais tēva dēls" laikā izveidotais bibliotēku iekšējais tīkls Valsts vienotajā bibliotēku informācijas sistēmā.
 
Patlaban portālā ir ievietotas 90 filmas, šogad plānots pievienot vēl 40 jaunas filmas, informēja Gailīte-Holmberga.
 
Kopumā portālu "www.filmas.lv" gada laikā apmeklējuši 136 000 interesenti no aptuveni 20 valstīm.
 
Kā ziņots, filmu pieejamība bibliotēkās tiek īstenota, balstoties uz publiskā patapinājuma principiem saskaņā ar Autortiesību un komunicēšanās konsultāciju aģentūras/Latvijas Autoru apvienības prasībām.
 
Portāls "www.filmas.lv" ir pieejams no jebkura datora visā pasaulē, un tajā var uzzināt jaunākās ziņas par visu, kas notiek ar un ap Latvijas filmām, kā arī var iegūt detalizētu informāciju par portālā iekļautajām filmām un to autoriem.
 
Portālā "www.filmas.lv" ir atsevišķa sadaļa kino ziņām, atsevišķa sadaļa par filmu režisoriem un par filmām, kur iespējams iepazīties ne tikai ar filmas aprakstu, bet arī filmas veidotāju komandu un to, kādas balvas vai nominācijas filma saņēmusi nacionālajā filmu festivālā "Lielais Kristaps".
 
 
Airisa Ādamsone LETA
Copyright © LETA