Apvienības "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK Saeimas frakcija aicina Ministru prezidentu Valdi Dombrovski nodrošināt, ka gatavojot nākamā gada valsts budžeta projektu līdztekus darba devēju, darba ņēmēju un pašvaldību pārstāvjiem tiek pieaicināti arī kultūras nozares pārstāvji. TB/LNNK deputāti arī aicina neatkārtot šīgada valsts budžeta gatavošanā pieļauto kļūdu, veicot mehānisku līdzekļu samazināšanu veselām nozarēm uzreiz, nevis vadoties pēc skrupulozas katras iestādes darba analīzes.
TB/LNNK frakcija šodien tikās ar vairāku Latvijas kultūras institūciju - muzeju, Nacionālās bibliotēkas, augstskolu, Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas - vadītājiem, kuri ir vienojušies par kopīgas organizācijas izveidi kultūras vērtību izpratnes veicināšanai un akcentēšanai. Kā deputātiem uzsvēra šo institūciju pārstāvji, valdības rīcība, šīgada budžetā samazinot budžeta finansējumu kultūras iestādēm pat vairāk par 50% liek domāt, ka valdībā un politiskajā elitē kopumā katastrofāli trūkst izpratnes par kultūras nozīmību valsts un nācijas attīstībā. "Pēc visa pieredzētā mēs ar milzu satraukumu gaidām nākamo budžetu ar atkārtoti paredzēto simtiem miljonu latu lielo konsolidāciju", atzina Latvijas Nacionālā mākslas muzeja direktore Māra Lāce.
 
"Ir acīmredzams, ka kultūras iestādes šogad ir piedzīvojušās neproporcionāli lielu finanšu samazinājumu, kas apdraud to turpmāko darbību", atzīst TB/LNNK frakcijas priekšsēdētājs Māris Grīnblats. "Tādēļ ir svarīgi, lai veidojot nākamā gada budžetu jau laikus tiktu ņemts vērā šo iestāžu viedoklis, nepieļaujot kritisku līdzekļu samazinājumu, vadoties tikai pēc matemātiskajiem principiem. Nacionālā kultūra ir viens no nacionālas valsts pamatelementiem, tādēļ nav pieļaujama pavirša valsts attieksme pret tās saglabāšanu un attīstību".
 
 
Informāciju sagatavoja:
Rolands Pētersons
Apvienības "Tēvzemei un brīvībai"/LNNK preses sekretārs
Tālr.: 67087273; 29157405