Kopš šī gada 18. februāra, kad iepirkšanās centrā "Olimpia" atklāta vērienīga projektu izstāde "Rīgas arhitektūra projektos", to apmeklējuši jau vairāki tūkstoši cilvēku. Vislielāko interesi cilvēki izrāda par Ķīpsalas apbūvi, Latvijas Nacionālās bibliotēkas jaunās ēkas un Torņkalna jaunā centra maketiem.
I/c "Olimpia" direktore Kristīne Kupenko pauž gandarījumu par cilvēku izrādīto prieku par Rīgas nākotnes vīziju. "Esam patīkami pārsteigti par milzīgo interesi un pozitīvajām emocijām, ko izstāde sagādā apmeklētājiem. Daudzi atzinuši, ka pirmo reizi tā pa īstam apjautuši, piemēram, Gaismas pils projekta apmērus un arhitektūras pievilcību. Cilvēki uzsvēruši arī Torņkalna jaunā centra iekļaušanos pilsētvidē. Šī izstāde ir iespēja savām acīm ieraudzīt Rīgas nākotnes vīziju, un cilvēki par to izsakās atzinīgi – vairākums tiešām cer, ka šāda reiz būs mūsu pilsēta."

I/c "Olimpia" pārstāvji lēš, ka izstādi trīs nedēļu laikā apmeklējuši jau vairāki tūkstoši cilvēki. Tāpat K. Kupenko norāda, ka šis ir brīnišķīgs piemērs tam, cik veiksmīgi iespējams apvienot kultūru ar izklaidi un iepirkšanos, kā arī izsaka cerību, ka nākotnē būs iespēja turpināt līdzīgus netradicionālus dialogus ar iepirkšanās centra apmeklētājiem.
Izstāde vēl visu 2010. gada pavasari turpinās darboties i/c "Olimpia" 2. stāvā katru dienu no plkst. 10.00 līdz plkst. 21.00. Plašajā ekspozīcijā pārstāvēti 59 projekti, kas uzskatāmi parāda valsts, Rīgas pašvaldības, privātu investoru un arhitektu redzējumu Rīgas nākotnei.

Pirmo reizi vienkopus ir redzami Rīgas lielais makets, Daugavas abu krastu apbūves silueta koncepciju maketi, Skanstes ielas rajona attīstības modelis, Torņkalna jaunā centra makets, Rīgas Rauga fabrikas ansambļa rekonstrukcijas makets un Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēkas makets, Centrāltirgus un Spīķeru kvartāls, Andrejsalas attīstības priekšlikumi, Centrālas dzelzceļa stacijas areāls, Dreiliņu rajons un citas teritorijas.

Izstādi rīko Rīgas pilsētas arhitekta birojs sadarbībā ar Pilsētas attīstības departamentu.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Jekaterina Zilpauša
i/c Olimpia mārketinga vadītāja
Tālr.: 67065602; 29345829