Rīga, 6. dec., LETA. Gandrīz puse jeb 41% Latvijas iedzīvotāju vislielāko interesi izrāda par ziņām, kas atspoguļo mākslas un kultūras dzīves notikumus, liecina Eiropas Komisijas socioloģisko pētījumu centra "Eurobarometer" veiktā aptauja.
38% Latvijas iedzīvotāju ir ieinteresēti ziņās par izklaidi un slavenībām, 37% - sporta ziņās, 33% - politikas ziņās, 32% - ekonomikas ziņās, 25% - ziņās par zinātniskiem pētījumiem. Latvija ir vienīgā starp Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm, kurā vislielākā iedzīvotāju interese ir par kultūras dzīves ziņām.
 
Lietuvā vislielākā iedzīvotāju interese ir par ziņām, kas saistītas ar izklaidi un slavenībām, bet Igaunijā - par politiskajām ziņām.
 
Vidēji ES vislielākā interese jeb 40% ir par sporta ziņām, 35% eiropiešu interesējas par izklaidi un slavenībām, 34% - par politiskajām ziņām, 32% - par mākslas un kultūras ziņām, 31% - par zinātniskiem pētījumiem, bet 28% - par ekonomiskajām ziņām.
 
76% Latvijas iedzīvotāju uzticas ziņām, ko pārraida televīzija, 34% - avīzēm, 32% - internetam, 24% - radio un 17% - žurnāliem. Arī vidēji eiropieši visvairāk jeb 68% gadījumu uzticas televīziju pārraidītajām ziņām.
 
 
Lāsma Grundule LETA
Copyright © LETA