10. martā plkst. 14.00 Rīgas Centrālajā bibliotēkā (RCB) Brīvības ielā 49/53, 7. stāvā tiek atklāta Alda un Marijas Karkovsku grafikas darbu izstāde "Viena pasaule".
Eksperimentējot ar rokas lējuma papīru, 20. gadsimta 90. gados Aldis un Marija Karkovski kļuva par papīrmākslas pionieriem Latvijā. Plastiskā papīra masa – blīva un caurspīdīga, gleznieciska un telpiska – izrādījās universāls instruments kā mākslas formām, tā jauniem projektiem. Sadarbībā ar ievērojamiem arhitektiem Zani Kalinku, Andi Sīli, Andri Kronbergu, Armandu Bisenieku, Daigu Dzedoni tapa grafikas un gaismas objekti tādiem interjeriem, no kuriem vismaz daži tagad tiek ietverti Latvijas arhitektūras jaunāko laiku vēstures hrestomātijā.

Grafikas darbu cikls "Viena pasaule" ir mēģinājums meklēt harmoniju ar apkārtējo pasauli. Mākslinieki veido no augu šķiedrām jaunu materiālu – papīru, kurā mikrokosmoss no augu šķiedrām savijas ar mākslinieka iztēli un pārtop mākslas darbā – sava veida makro kosmosā. Papīra masa iegūst krāsu un formu, veidojot niansēm dāsnas pārejas reljefu rakstos.

Grafikas veidotas reljefā rokas lējuma papīra autortehnikā, ku,r pateicoties unikālajai dažādu šķiedru pielietošanas iespējai, gan struktūras, gan kolorīta ziņā, nav iespējama atkārtošanās, kas piešķir darbiem vienreizīguma šarmu.
Tradicionāli bibliotēkā pie mākslas izstādes būs iespēja aplūkot arī literatūras izstādi par papīra vēsturi "Brīnums vārdā papīrs".

Izstāde "Viena pasaule" pie Rīgas Centrālās bibliotēkas Baltās sienas būs aplūkojama no 8. marta līdz 30. aprīlim.

Ieeja brīva.
 
Izstādi var aplūkot darbdienās no plkst. 10.00 -19.00, sestdienās no plkst. 10.00-17.00.

 
Informāciju sagatavoja:
Natālija Hološa
Rīgas Centrālās bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļas vadītāja
Tālr.: 67030128