Sākot ar februāra vidu, Kuldīgas galvenā bibliotēka saviem lasītājiem piedāvā iespēju bibliotēkas katalogā http://kuldiga.biblioteka.lv/Alise  esošās grāmatas rezervēt un pasūtīt attāli, izmantojot internetu.
Jaunais pakalpojums – izdevumu attāla rezervēšana – dod iespēju lietotājam taupīt laiku un pasūtīt sev vajadzīgo literatūru no mājas vai darba datora ar interneta pieslēgumu.

Lai šo pakalpojumu varētu izmantot, interesentam jākļūst par autorizētu bibliotēkas sistēmas lietotāju – jāreģistrējas bibliotēkā un jāsaņem lietotāja vārds un parole.
 
Kuldīgas galvenā bibliotēka elektronisko katalogu sāka veidot 2003. gadā un šobrīd tajā atspoguļots jau gandrīz viss bibliotēkā esošais krājums. Elektroniskajā katalogā iespējams attāli meklēt sev interesējošo literatūru, pasūtīt vai rezervēt sev konkrētu izdevumu, aplūkot savu lietotāja kontu – kādas grāmatas ir izsniegtas, apskatīt atdošanas datumu, lūgt izsniegšanas termiņa pagarinājumu.
 
Ar 2010. gadu visās bibliotēkas struktūrvienībās grāmatu un citu izdevumu izsniegšana un saņemšana notiek automatizētā režīmā.
 
Bibliotēkas speciālisti jebkuru interesentu konsultē darbam ar elektronisko katalogu. Bibliotēkas tīmekļa vietnē http://biblio.kuldiga.lv/  pieejama elektroniskās rezervēšanas pamācība. Konsultācijas iespējams saņemt pa tālruni 63350281
 

Informāciju sagatavoja:
Laima M. Ostele
Kuldīgas Galvenās bibliotēkas direktore
Tālr.: 63350279