Milāna, LETA. Nākamnedēļ Milānā tiks izstādīts jaunatrasts fragments no itāļu kinorežisora un rakstnieka Pjēra Paolo Pazolīni nepabeigtā romāna "Nafta", kura dēļ viņš, iespējams, tika nogalināts, vēsta itāļu laikraksts "La Stampa".
Par atradumu un iespēju to apskatīt reto izdevumu izstādē, kas norisināsies Milānā no 12. līdz 14. maijam, preses konferencē paziņoja itāļu senators un bibliofīls Marčello Dell`Utri. "Es to esmu izlasījis, taču pagaidām vēl neko nevaru pateikt," ziņu aģentūrai ANSA pavēstīja Dell`Utri. "Tas ir satraucošs teksts par [Itālijas naftas kompāniju] ENI, kurā viņš runā par uzņēmuma problēmām, [bijušajiem priekšsēdētājiem] Čefisu un Matei un saistību ar mūsu valsts vēsturi."
 
Pazolīni tika nogalināts 1975. gadā, kad viņš strādāja pie sava romāna "Nafta". Nepabeigtais darbs tika izdots 1992. gadā, bet viņa nāves lieta joprojām nav atrisināta. Saskaņā ar vienu no versijām, viņš tika nogalināts tāpēc, ka uzzināja kādu slepenu informāciju par Itālijas naftas kompāniju ENI, par kuru viņš arī rakstīja savā pēdējā darbā.
 
"Domāju, ka tas bija nozagts no Pazolīni studijas," sacīja Dell`Untri, kuram 1999. gadā tika piespriests desmit gadu cietumsods par nodokļu samaksas pārkāpumiem un sadarbošanos ar Sicīlijas mafiju.
 
"Neticami," atradumu komentēja itāļu dzejnieks, esejists un rakstnieks Džanni D`Elija. "Šī nodaļa no romāna "Nafta", ko tiesnesis [Vinčento] Kalija uzskata par vēsturisku dokumentu par Itālijas slaktiņiem, bija nozagta no Pazolīni mājas. Juridiskos terminos runājot, tas ir "nozieguma sastāvs". Ja tas tā ir, Dell`Utri ir jāpasaka, kā viņš to ieguva, kas viņam to iedeva, kādam nolūkam," sacīja D`Elija.
 
 
LETA
Copyright © LETA