E-prasmju nedēļas ietvaros, kas no 2.-5. martam, norisinās Eiropas Savienības dalībvalstīs, ceturtdien, 4. martā, Valmieras bibliotēkā visas dienas garumā notika e-prasmju aktivitātes, kurās interesenti varēja iepazīties ar dažādiem pieejamiem e-pakalpojumiem.
Klātesošie varēja uzzināt par "Latvenergo" klientu portālu www.e-latvenergo.lv, AS "SWEDBANK" un AS "SEB banka" elektroniskajiem pakalpojumiem, tāpat bibliotēkas apmeklētāji šajā dienā varēja uzzināt par virszemes televīzijas iespējām un "Lattelecom" pašapkalpošanas sistēmu u.c. pakalpojumiem.
 
Interesentu vidū bija gan valmierieši, kuri jau izmanto pieejamos e-pakalpojumus, gan tādi, kuri vēlas apgūt interneta sniegtās iespējas un atvieglot ikmēneša rēķinu apmaksu, piemēram, to veicot savās mājās vai bibliotēkā.
 
Jau ziņots, ka nolūkā veicināt iedzīvotāju integrāciju informācijas sabiedrībā, no 2. līdz 5. martam Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrija (RAPLM) un Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) organizē "E-prasmju nedēļu", kuras laikā arī Valmierā norisinās informatīvi semināri un pasākumi. E-prasmju nedēļā dažādi sarīkojumi norisinās visās Valmieras vispārējās izglītības iestādēs. Izglītojamie apgūs droša interneta izmantošanu, kā arī informātikas stundās tiks vērtēts skolēnu informācijas tehnoloģiju prasmju līmenis. Valmieras pilsētas pašvaldībā e-prasmju nedēļā notiks darbinieku apmācības par pieejamiem resursiem un to izmantošanu darbā.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Inese Kazuša
Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Tālr.: 26418755