4. martā Latvijas Universitātes (LU) Bibliotēkas centrālās ēkas lasītavā Kalpaka bulvārī 4, notiks izstādes "Iepazīsti mūsdienu Japānu: Nippona Fonda dāvinājums" atklāšana, kurā piedalīsies Japānas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijā Takaši Osanai (Takashi Osanai), LU rektors Mārcis Auziņš un LU Bibliotēkas direktore Iveta Gudakovska.
Latvijas Universitātes Bibliotēka ir kļuvusi par vienu no pasaules bibliotēkām, kas 2009. gada nogalē saņēma 73 noderīgas grāmatas par mūsdienu Japānu, Nippona Fonda (The Nippon Foundation) organizētā projekta "100 grāmatas mūsdienu Japānas izpratnei" ietvaros. Grāmatas papildina LU Bibliotēkas krājumu dažādās zinātņu nozarēs: politikā un starptautiskajās attiecībās, sabiedrības un kultūras pētniecībā, literatūrzinātnē un mākslā, kā arī vēsturē.

Projekts "100 grāmatas, lai izprastu mūsdienu Japānu" (100 Books for Understanding Contemporary Japan) izstrādāts, lai veicinātu Japānas kultūras iepazīšanu un popularizēšanu dažādās pasaules valstīs, jo arvien vairāk interesentu mācās japāņu valodu, apciemo Japānu un cenšas izprast tās kultūru. Viens no veidiem valsts iepazīšanai un iedvesmas gūšanai citu kultūru izpratnei ir grāmatas. Grāmatas ļauj ieskatīties Japānas kultūras dzīvē, tradīcijās un palīdz tās labāk izprast. Projekta ietvaros Nippona Fonds piesaistīja 10 ekspertus, kas veica grāmatu atlasi, izvērtējumu un komplektēja 100 dāvināmos darbus, LU Bibliotēkas darbinieki sadarbībā ar katras nozares LU speciālistiem atlasīja 73, kas pēc izstādes slēgšanas būs aplūkojami attiecīgajās nozaru bibliotēkās.  

Nippona Fonds ir dibināts 1962. gadā Japānā un 2002. gadā tas kļuva par vienu no LU Zelta mecenātiem, piešķirot LU beztermiņa piešķīrumu USD 1 000 000 apmērā, no kura LU Fonds katru gadu izmaksā Nippona Fonda stipendijas humanitāro un sociālo zinātņu maģistrantiem un doktorantiem. Fonds iesaistās ne tikai LU studentu atbalstīšanā, bet arī citu pasaules augstskolu studentu finansēšanā.

Izstāde "Iepazīsti mūsdienu Japānu: Nippona Fonda dāvinājums" ikvienam interesentam būs apskatāma līdz 14. martam LU Bibliotēkas centrālās ēkas lasītavā Kalpaka bulvārī 4.

Laipni lūdzam ikvienu interesentu!
 
 
Informāciju sagatavoja:
Aija Putniņa
Latvijas Universitātes Bibliotēka
Tālr.: 67034432