Trešdien, 3. martā, plkst. 17.30 Rakstniecības un mūzikas muzejs (Pils laukumā 2) aicina uz sarunu par privātās dzīves nozīmi un robežām pasākumā Piedod, mister Selindžer!
Pasākumā Rakstniecības, teātra un mūzikas kolekciju krātuves Rakstniecības krājuma glabātāja Sarmīte Līdaka iepazīstinās ar muzeja pieredzi, vācot un glabājot liecības par rakstnieku darbu; rakstniece Laima Muktupāvela dalīsies pieredzē, rakstot biogrāfiskus darbus; rakstniece Māra Svīre komentēs R.Bargā un A.Dragunas precedentu, kad kāds tiek aizskarts literārā darbā, kā arī dalīsies pārdomās par to, kur rodama šaurā robeža starp tenku un mītu; savukārt žurnāla "Privātā dzīve" pārstāvis pastāstīs par to, kādēļ un ko cilvēkiem ir svarīgi uzzināt un jautājumiem, ar kuriem ikdienā sastopas žurnālists.
 
2010. gada 27. janvārī 91 gada vecumā miris amerikāņu rakstnieks Džeroms Deivids Selindžers. Vairāk kā pusgadsimtu rakstnieks bija dzīvojis noslēgtībā, viņa nāve guva plašu atspoguļojumu gan Latvijā, gan visā pasaulē. Kāpēc cilvēkus tik ļoti interesē slavenību dzīves? Cik daudz mēs gribam – un cik daudz mums ir ļauts ieskatīties radošo cilvēku darbā un attiecībās? Sarunā Piedod, mister Selindžer! mēģināsim atbildēt uz šiem un citiem jautājumiem.
 
Kāpēc muzeja krājumā ir atrodams Plūdoņa zelta zobs? Kas valkājis Aspazijas apakškreklu? Ko mums pastāsta Zīverta drēbju pakaramais un ko slēpj Raiņa peldkostīms? Visas šīs lietas ir atrodamas Rakstniecības un mūzikas muzeja krātuvē, tādēļ reizēm rodas jautājums –ar ko gan muzejs atšķiras no bieži vien zākātās dzeltenās preses? Vai privātajai dzīvei un pazīstamu cilvēku personīgajām lietām ir noilgums? Cik daudz mums būtu jāzina par mūsu elkiem – rakstniekiem, dzejniekiem, režisoriem? Aspazijas un Raiņa sarakste saņēmusi UNESCO sertifikātu, taču savā būtībā tā ir divu cilvēku saruna - vēstules ataino Latvijas kā neatkarīgas valsts tapšanu, laikmeta sabiedriskajiem, politiskajiem un kultūras procesiem Latvijā, Eiropā un pasaulē, taču tās stāsta arī par divu radošu personību dzīves notikumiem.
 
Diskusijā aicināts piedalīties ikviens interesents!
 
Pasākumi Rakstniecības un mūzikas muzejā notiek katru trešdienu plkst. 17.30
    
Ieejas maksa Ls1.50 (cenā iekļauts izstāžu Dažas latviskas vērtības un Mūzikas instrumenti Latvijā apmeklējums)
 
 
Informāciju sagatavoja:
Gunta Kāle
Rakstniecības un mūzikas muzeja projektu kuratore
Tālr.: 26116650
www.rmm.lv