25. februārī, plkst. 13.00, 13. starptautiskajā grāmatu un izdevniecību izstādē "Latvijas grāmatu izstāde 2010" "Apgāds Zvaigzne ABC" izsludinās Latviešu autoru gadu bērniem, svinīgi atverot bērnu dzejas antoloģiju "Bērniem skaitāmi dzejoļi".
Pasākuma laikā notiks tikšanās ar dzejnieci Māru Cielēnu, atraktīvi dzejas lasījumi pieaugušo un Teikas vidusskolas skolēnu izpildījumā. Būs jautras viktorīnas, dziesmas, kā arī "Pārsteigumu krēsls".
 
"Apgāds Zvaigzne ABC" 2010. gadam ir izvēlējies devīzi - "Latviešu autori bērniem". Visa gada garumā notiks dažādas aktivitātes, kuru mērķis ir popularizēt latviešu autoru darbus un veicināt bērnu lasīšanu.
 
Februārī, latviešu autoru gada bērniem ietvaros, "Apgāds Zvaigzne ABC" izsludinās konkursu "Zvaigznes grāmata 2010. Latviešu oriģinālliteratūra bērniem un jauniešiem".
 
"Apgāds Zvaigzne ABC" organizēs vairākus pasākumus sadarbībā ar Latvijas Nacionālo teātri. Rudenī Latvijas Nacionālajā teātrī tiks rīkots Latvijas Nacionālais Bērnu lasīšanas kongress, kā arī vienu no darbiem, kas uzvarēs konkursā "Zvaigznes grāmata 2010. Latviešu oriģinālliteratūra bērniem un jauniešiem" plānots iestudēt uz Latvijas Nacionālā teātra skatuves.
 
Latviešu autoru gads bērniem tiks organizēts arī sadarbībā ar hokeja klubu "Dinamo Rīga", skolām, bibliotēkām un "Apgāds Zvaigzne ABC" Skolu informācijas centru. Latvijas skolās tiks organizētas tikšanās ar latviešu autoriem, kā arī atraktīvas viktorīnas un konkursi, kuru laikā skolēni labāk varēs iepazīties ar latviešu rakstniekiem un latviešu literatūru. Viena no konkursā "Zvaigznes grāmata 2010. Latviešu oriģinālliteratūra bērniem un jauniešiem" iesniedzamo darbu tēmām būs par hokeju.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Kristīne Stepiņa
"Apgāds Zvaigzne ABC" sabiedrisko attiecību projektu vadītāja
Tālr.: 29250261