Trešdien, 24. februārī, plkst.11.00 Valsts Kultūrkapitāla fonda finansētā Ventspils bibliotēkas projekta "Mana grāmatzīme rakstniekam" ietvaros Užavas pagasta bibliotēkas lasītāji tiekas ar rakstnieci un dzejnieci Ievu Samausku. Šī tikšanās ir noslēgums pasākums radošajām darbnīcām, kas janvāra un februāra mēnešos notika gan bibliotēkā, gan skolā, un kuru laikā bērni iepazinuši rakstnieces daiļradi un izgatavojuši savas grāmatzīmes.
Ieva Samauska nāk no Saldus. Viņa ir piedalījusies skolēnu radošajā nometnē "Aicinājums", jauno autoru semināros, ilgu laiku nostrādājusi žurnālistikā, presē publicēti viņas dzejoļi un stāsti. Sirdsdarbu I. Samauska atradusi Krīzes grūtniecības centrā. 

Rakstnieces debija bērnu literatūrā ir grāmata "Starp diviem sirdspukstiem" (2004), kura dienasgrāmatas formā apraksta māmiņas sajūtas un emocijas, gaidot pirmo bērniņu. Arī grāmatā "Betijas sarunas jeb Kā es piedzimu" (2007) autore turpina atbildēt uz bērnu interesējošajiem jautājumiem. Apkārtējās lietas un dzīvā radība kā caur palielināmo stiklu pietuvinās un atdzīvojas dzejoļu grāmatās "Kā uzburt sniegu" (2006) un Rīgas ielu apdzejojumos "Pilsēta no A līdz Z" (2009). Ar labestību un sirsnību valdzina garstāsts "Eņģelītis" (2008), kurš ir konkursa "Zvaigznes grāmata 2007. Latviešu oriģinālliteratūra bērniem un jauniešiem" laureāts.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Sandra Picalcelma
Ventspils bibliotēkas speciāliste darbā ar novada bibliotēkām
Tālr.: 63627361