Jelgavas domes Finanšu komitejas sēdē šonedēļ apspriesti jauni tarifi Jelgavas Zinātniskajā bibliotēkā (JZB) – par populārāko grāmatu lasīšanu jelgavniekiem, iespējams, būs jāmaksā divi santīmi dienā.
JZB vadītāja Aija Nadziņa klātesošajiem paskaidroja, ka JZB pakalpojumu tarifi nav mainīti jau trīs gadus. Papildus jau tradicionālajiem kopēšanas, drukāšanas un iesiešanas pakalpojumiem JZB gatavojas ieviest arī dažus jaunus.
 
Proti, bibliotēka gatavojas turpmāk par populārāko grāmatu izsniegšanu lasītājam uz mājām ieviest simbolisku maksu – divus santīmus dienā. Cilvēks par grāmatas izlasīšanu samaksātu 10 -20 santīmu, bet bibliotēka saņemtu līdzekļus, par kuriem varētu iegādāties jaunas grāmatas. Bibliotēka tādā veidā gadā cer iegūt ap 2,5 tūkstošiem latu gadā, kurus varētu tērēt īpaši populāras un pieprasītas literatūras iegādei, kurai finansējums nav paredzēts.
 
JZB turpmāk gatavojas prasīt maksu arī par dažiem īpašiem pakalpojumiem, kas esot diezgan pieprasīti, piemēram, pēc klienta vēlēšanās palīdzēt viņam sagatavot CV un to aizsūtīt darba devējam, rezervēt un pasūtīt aviobiļetes.
 
Maksas pakalpojumi vēl jāapstiprina domes sēdē.
 
 
DELFI © AS DELFI