Trešdien, 24. februārī, plkst. 17.30 Rakstniecības un mūzikas muzejs aicina uz sarunu par karogu – valsts simbolu un personīgu vērtību. Pasākumā Mūsu karogs nav meiteņu brunči pētīsim latviešu attiecības ar savas valsts karogu.
Pasākumā Okupācijas muzeja krājuma glabātāja Taiga Koknēviča iepazīstinās ar nebrīves gadu stāstiem; Ilze Jurkāne, kas daudzus gadus dzīvojusi ASV, dalīsies pārdomās par amerikāņu attieksmi pret savas valsts karogu; Artūrs Egle atcerēsies, kā karogi tika šūti Atmodas laikā; kādreizējais kora Juventus dziedātājs Jānis Blūms atcerēsies, kā 1988. gada Studentu Dziesmu un Deju svētkos Viļņā izgāja ar sarkanbaltsarkano karogu; ar savu atribūtiku un stāstiem piedalīsies fani no sporta draugu kluba Namejs. Sarunu vada Māra Eņģele.
 
Kāda ir karoga vieta un nozīme 21. gadsimta Latvijā? Okupācijas gados aizliegtais karogs bija zaudētās brīvības simbols, Atmodas laikā sarkanbaltsarkanā karoga pacelšana bija drosmīgs sauciens pēc neatkarības. Ko mums katram Latvijas karogs nozīmē šodien? Kāda ir karoga vieta valsts un ģimenes svētkos, ikdienā? Vai obligātā karoga izkāršana pie mājas svētku dienās reizēm netiek uztverta kā apgrūtinošs pienākums un karogam daudzu latviešu sirdīs vairs neatrodas vieta?
 
Par karoga izkāršanas dienām diskutē un lamājas Saeimā; interneta komentāros plūcas, vai pie automašīnas ir karodziņu īstā vieta. Tiesājas par atkritumos izmestiem karodziņiem; skolēni, konkursā stāsta savus karoga stāstus. Latvijas hokeja fani staigā no galvas līdz kājām karogoti; taču atšķirībā no amerikāņiem mēs nešujam apakšveļu karoga krāsās. Vai ir kāda trausla robeža, ko mums nevajadzētu pārkāpt?
 
Sarīkojums notiek muzejā skatāmās izstādes Dažas latviskas vērtības tematikai veltītā pasākumu cikla ietvaros, kas aizsākās ar pasākumu Visi glītā tautas uzvalkā, kurā diskutējām par tautastērpa lomu mūsdienu Latvijas sabiedrībā.
 
Pasākumi Rakstniecības un mūzikas muzejā notiek katru trešdienu plkst. 17.30
    
Ieejas maksa Ls 1.50 (cenā iekļauts izstāžu Dažas latviskas vērtības un Mūzikas instrumenti Latvijā apmeklējums)
 
 
Informāciju sagatavoja:
Gunta Kāle
Rakstniecības un mūzikas muzeja projektu kuratore
Tālr.: 26116650
www.rmm.lv