Vairāki Latvijas skolēni ieguvuši iespēju "Ēnu dienā", š.g. 17. februārī, klātienē sekot līdzi Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) jaunās ēkas būvdarbu vadītāja Valda Koka darbam.
Iepazinies ar saņemtajiem skolēnu CV un motivācijas vēstulēm, Nacionālās Būvkompānju apvienības (NBA) būvdarbu vadītājs Valdis Koks jau uzsvēris, ka ir patīkami pārsteigts par skolēnu izrādīto mērķtiecību.
 
"Skolēni savās pieteikumu vēstulēs izrādījuši fantastisku apņēmību un centību attiecībā uz savas nākamās profesijas izvēli un padziļinātu interesi par būvinženieriju un arhitektūru. Es domāju, kamēr Latvijā ir šādi jaunieši, mums nav jāsatraucas par valsts nākotni," norāda V. Koks un smejas, ka par gaidāmo Ēnu dienas norisi esot satraucies vairāk kā pirms ikmēneša atskaitēm.
 
Valdis Koks ir NBA būvdarbu vadītājs kopš 2008. gada un visu šo laiku vadījis bibliotēkas celtniecības būvdarbus. Skolēniem darba diena kopā ar V. Koku sāksies jau plkst. 8.30 no rīta, kad viņiem būs iespēja piedalīties NBA ražošanas sapulcē kopā ar citiem apvienības pārstāvjiem un darbuzņēmējiem.
 
NBA aicina mediju pārstāvjus sekot līdzi Ēnu dienas norisei būvobjektā Mūkusalas ielā 3, iepriekš piesakoties pa tālruni 29804723.
 
Latvijas Nacionālās bibliotēkas būvdarbus veic "Nacionālā Būvkompāniju apvienība", ko veido trīs lielākie Latvijas būvuzņēmēji - SIA "Re&Re", AS "RBSSKALS" un SIA "Skonto Būve". Saskaņā ar līgumu, ko valsts aģentūra "Jaunie "Trīs brāļi"" ar būvuzņēmējiem parakstīja 2008. gada 15. maijā, bibliotēkas būvniecība izmaksās 114,6 miljonus latu. Latvijas Nacionālās bibliotēkas būvdarbiem ikviens interesents var sekot tiešraidē - www.nba.lv www.gaisma.lv un www.gaismaspils.lv.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Mārcis Krastiņš
Baltijas Komunikāciju centra pārstāvis
Tālr.: 67281360; 29804723