Piektdien, 12. februārī Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Jaunākās periodikas lasītavā (Kr. Barona ielā 14) notiks seminārs "Franču grāmata kultūras kontekstos". Semināru organizē Latvijas Nacionālā bibliotēka sadarbībā ar Francijas Kultūras centru.
Semināra īpašais viesis ir Strasbūras Universitātes Nacionālās bibliotēkas direktors un Francijas Universitāšu bibliotēku direktoru asociācijas prezidents Albērs Puaro (Albert Poirot), kurš runās par grāmatas vietu un lomu Francijā elektronisko mediju un e-izdevumu attīstības kontekstā, akcentējot tradīcijas, izaicinājumus un tendences, kā arī rosinās diskusiju par bibliotēku nāciju atmiņas un demokrātijas kontekstā.
 
Semināru atklās Francijas Kultūras centra direktors, Padomnieks sadarbības un kultūras jautājumos Žans Luī Lepretrs (Jean-Louis Lepr?tre) un Latvijas Nacionālās bibliotēkas direktors Andris Vilks. Literatūrzinātnieks Ilgonis Bērsons stāstīs par aizliegtās literatūras pulciņu jeb tā saukto "franču grupu", kas aktīvi darbojās 20. gs. četrdesmito gadu beigās, un kuras slaveno pirmdienu tematiskais loks bija daudz plašāks nekā tikai mīlestība uz Franciju un franču kultūru.
 
LNB Reto grāmatu un rokrakstu nodaļas vadītāja Ināra Klekere iepazīstinās klātesošos ar franču kultūras vēstures liecībām Nacionālās bibliotēkas Reto grāmatu un rokrakstu nodaļas krājumā. Savukārt LNB Informācijas resursu attīstības eksperte Aivija Everte runās par franču grāmatu LNB krājumā ar ieskatu šodienā un nākotnē, domājot par mērķtiecīgu Latvijas Nacionālās bibliotēkas krājuma attīstību.
 

Informāciju sagatavoja:
Ilze Egle
Latvijas Nacionālās bibliotēkas Sabiedrisko attiecību vadītāja
Tālr.: 67365255; 29274845