Trešdien, 10. februārī, plkst. 17.30 Rakstniecības un mūzikas muzejā notiks iepazīšanās ar aktuālu latviešu un ārzemju dramaturģiju. Pasākumu "Galds ar sešām lugām" organizē  Latvijas Dramaturgu ģildes vadītājs Dainis Grīnvalds.
"Pasākumu ciklā – lugu uzzibsnījumos-izsludināšanā IESKATS 2010 – iepazīstināšu ar lugām, kuras pēdējos gados man sagādājušas lielākos mākslinieciskos un garīgos atklājumus un kuru iestudējumus Latvijā un ārzemēs gaidu ar vislielāko nepacietību. Izsludināšanā būs ieradušies latviešu lugu autori, tātad varēs viņiem uzdot jautājumus, lūgt autogrāfus. Ja kāda no lugām jūs ieinteresēs, būs iespējams pēc pasākuma ar to iepazīties pilnībā, pat iegūt lugas eksemplāru ar autora autogrāfu," informē D. Grīnvalds.

Ar savu lugu lasījumiem uzstāsies Ēriks Lanss, Artūrs Dīcis un Egīls Šņore.

Pasākuma "Galds ar sešām lugām" programmā:

Ēriks Lanss "Galds"
Kādas mazpilsētas laukumā te uzrodas, te pazūd galds. Pie šī galda te parādās, te pazūd cilvēki, kuriem katram ir sapnis, kam tūlīt, tūlīt jāpiepildās...

Artūrs Dīcis "Starpbrīdis"
Pusaudzis cenšas ar buršanu palīdzēt tēvam. Vienā klasē ar zēnu mācās arī viņa sapņu meitene, bet pirmā tiešā saskarsme izvēršas gauži pretēja cerētajam. Vecuma grupas problemātika – it kā nebūt ne slikti pusaudži barā kļūst pavisam citādi...  
 
Egīls Šņore "Govs nav zirgam sieva"
Pagalma smilšu kastes bērni un viņu vecāki. Vēlme saprasties un ieraudzīt citam cita pasauli. Bet vai izdosies?

Viktors Kaļitvjanskis (Maskava) "Šķūtnieks"
20. gadsimta 30. gadu beigas, raganu medību laiks. Tālā Sibīrijas mazpilsētā ierodas jauns čekas priekšnieks, kas izrādās –  priekšniece. Viņai jāpanāk sekmīga tautas ienaidnieku plāna izpilde. Katram no lugas varoņiem (līdzīgi kā visam šim laikam) ir kāds tumšs noslēpums.

Vjačeslavs Durenkovs (Toljati, Maskava) "Eksponāti"
Senas Krievijas mazpilsētas iedzīvotājiem lielpilsētas uzņēmēji piedāvā mūsdienīgu ceļu, kā izrauties no nolemtības – rādīt vācu tūristiem dzīvās bildes par vēstures tēmām. Vilinošais piedāvājums liek dramatiski izmainīties dažādu paaudžu pilsētniekiem. 

Viktors Samoiļenko (Harkova) "Kāvi"
Vai iespējams pārdot savu māti seksuālai ekspluatācijai un turpināt mīlēt? Kā ir gadījumā, ja tā ir Māte-Dzimtene?

Ieeja bez maksas (uzrādot studenta apliecību): Kultūras Akadēmijas dramatiskā teātra aktieru un režijas, teātra un kino dramaturģijas specialitātes studentiem; Mākslas akadēmijas scenogrāfijas specialitātes studentiem; Latvijas Universitātes latviešu un krievu filoloģijas specialitātes studentiem; Kultūras koledžas režijas specialitātes studentiem.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Astra Spalvēna
Tālr.: 67227782; 26330992
www.rmm.lv