Pirmdien, 2010. gada 8. februārī  plkst. 21.55, LTV1 raidījumā "Viss notiek" piedalīsies valsts aģentūras "Kultūras informācijas sistēmas" (v/a KIS) direktors Armands Magone, kā arī tiks demonstrēts sižets par Brocēnu Tehnoloģiju draugu grupu, kas veiksmīgi darbojas Brocēnu pilsētas bibliotēkā.
Raidījuma "Viss notiek" vadītāji Ilmārs Latkovskis un Adriāna Roze iztaujās v/a KIS direktoru Armandu Magoni par pārmaiņām, kas pēdējos gados strauji mainījušas gan pašas bibliotēkas, gan sabiedrības priekšstatus par bibliotēku pakalpojumiem. Viena no sarunas tēmām būs bibliotēku nākotne un jautājums par to, vai izdzīvos tradicionālās grāmatas jeb to vietu iekaros tehnoloģijas – piemēram, jau zināmais e-grāmatu lasītājs.

Sižetā no Brocēniem uzzināsiet, ka bibliotēkas informācijas tehnoloģiju draugu grupā pārsvarā darbojas cilvēki nopietnā vecumā – citam 50-tais, citam 60-tais, citam jau 70-tais gadu desmits sasniegts. Bet sākās viss vasarā ar apmācību kursu bibliotēkā, kad  Brocēnu bibliotēkas vadītāja Valda Ozoliņa organizēja grupu informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) pamata prasmju apgūšanai.  Grupas dalībniekus uz bibliotēku atveda visdažādākie motīvi, taču visus viņus vieno tas, ka bija interese par internetu un vēlēšanās iemācīties lietot datoru, bet bija arī zināma nedrošība un šaubas, vai es to spēšu. Pēc kursa pabeigšanas, kad IKT pamata prasmes bija apgūtas, izrādījās, ka grupas dalībnieki vēlas turpināt darboties tehnoloģiju laukā – pilnveidot iegūtās prasmes un iet vēl tālāk, izzinot un apgūstot jaunas iespējas. Brocēnu bibliotēkas vadītāja Valda Ozoliņa ir pamanījusi, ka, darbošanās šādā domubiedru grupā pozitīvi ietekmē tās dalībnieku dzīvesveidu. "Viņi ir kļuvuši dzīvespriecīgāki, iekšēji bagātāki, jo saņem gandarījumu gan par saviem sasniegumiem, gan par iespēju satikties, dalīties pieredzē un, pats galvenais, atbalstīt viens otru."
 
 
Informāciju sagatavoja:
Sandra Vīgante
V/a KIS projekta "Trešais tēva dēls" komunikācijas vadītāja
Tālr.: 67844885; 26565471
www.kis.gov.lv