Mēs vienmēr esam bijuši kaimiņi - Rūjiena un Valmiera. Rūjienas pilsēta 2010. gadā atzīmē 90. jubilejas gadu.
Pilsētas nosaukumu tai piešķir 1920. gadā un tā ietilpst Valmieras apriņķī.
Pēc II Pasaules kara kādu laiku Rūjienas pilsētai ir rajona centra statuss, bet pēc administratīvā reformas tā tiek pievienota Valmieras rajonam. Šobrīd Rūjiena ir kļuvusi par Rūjienas novada administratīvo centru, un, šķiet atkal "neatkarīga". Tik šodien tā "pienākusi" tuvāk: ja 90 gadus atpakaļ zirga pajūgā ceļu starp abām pilsētām mērotu vairākās stundās, tad šodien to pašu attālumu auto noskrien 40 minūtēs. Tādēļ ir tikai dabiska lietu kārtība, ka vēlamies stāstīt Rūjienas stāstu arī šeit - Valmieras integrētajā bibliotēkā.

No 1.februāra bibliotēkā:

1. Fotoizstāde "Rūjiena 90 gados" - Klusajā lasītavā
 
2. Bibliotēkas 1. un 2. stāvā apskatāmi "Rūjienas novada mākslinieku darbi" no Rūjienas izstāžu zāles kolekcijas.
 
3. "Cilvēks Rūjienā, Latvijā, pasaulē" – par slaveniem novadniekiem Novadpētniecības sektorā. Izstādes veidotas sadarbībā ar Rūjienas izstāžu zāles vadītāju Līgu Siliņu.
 
4. Rūjienai veltīta grāmatu un novadpētniecības materiālu izstāde no Valmieras integrētās bibliotēkas krājuma "Rūjienai - 90". - 1. stāvā
 
5. Tikšanās 11. februārī plkst. 16:00 "Mēs tie paši rūvenieši rūveniešu ticībā". Aicināsim Rūjienas pašvaldības pārstāvjus, pazīstamus rūjieniešus, kas strādā un dzīvo Valmierā. Tikšanos vadīs Līga Siliņa.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Agita Lapsa
Valmieras bibliotēkas galvenā bibliotekāre, novadpētniecības speciāliste
Tālr.: 64250833
www.biblioteka.valmiera.lv