29. janvārī plkst. 17.00 Rīgas Centrālās bibliotēkas (RCB) Juglas filiālbibliotēka (Brīvības ielā 430 a) aicina uz tikšanos ar Saeimas deputāti, profesori Janīnu Kursīti-Pakuli.
Akadēmiķe, habilitētā filoloģijas doktore, tradīciju pētniece Janīna Kursīte-Pakule ir vairāku latviešu filoloģijai un dzīvesziņai veltītu grāmatu autore ("Laikazīmes dzejā" un "Latviešu dzejas versifikācija 20.gs. sākumā" (abas 1988.), "Latgaliešu literatūra" (1995, kopā ar A. Stafecku), "Latviešu folklora mītu spogulī" un "Raiņa dzejas poētika" (abas 1996), "Mītiskais folklorā, literatūrā un mākslā" (1999) un "Dzejas vārdnīca" (2002).

Pēdējos gados apgādā "Madris" iznākuši tādi pētījumi kā "Neakadēmiskā latviešu valodas vārdnīca jeb Novadu Vārdene" (2007), "Sfumato nesfumato" (ekspedīciju ceļi un neceļi, 2008), "Vārkava: tradicionālā kultūra un mūsdienas" (2008) un "Kāzas Latgalē" (2008), kā arī rakstu krājums Janīnas Kursītes-Pakules redakcijā "Baltu un slāvu kultūrkontakti" (2009). Informācija par to, kurās RCB filiālbibliotēkās lasīšanai pieejamas Janīnas Kursītes-Pakules grāmatas, atrodama RCB elektroniskajā katalogā.

Par darbu literatūrzinātnē Janīna Kursīte-Pakule saņēmusi vairākus apbalvojumus - LZA V. Plūdoņa balvu latviešu literatūrzinātnē un Baltijas asamblejas balvu, bet 2001. gadā viņa apbalvota ar Lietuvas Ģedimina ordeni. Janīna Kursīte-Pakule ir arī Lielās Folkloras balvas-2005 laureāte nominācijā "Zinātniskā izpēte un izglītības veicināšana".

Janīna Kursīte-Pakule ir 9. Saeimas deputāte un darbojas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā un Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā.

Ieeja pasākumā bez maksas.

 
Informāciju sagatavoja:
Daina Ģeibaka
Rīgas Centrālās bibliotēkas Publicitātes nodaļas vadītāja
Tālr.: 67607562