Dobele, LETA. Pabeigta Aizkraukles pilsētas bibliotēkas-informācijas centra rekonstrukcija, paaugstinot tās energoefektivitāti, aģentūrai LETA pastāstīja Aizkraukles novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Zanda Silaraupa.
Tā ir pirmā aktivitāte projektā "Aizkraukles pilsētas bibliotēkas-informācijas centra rekonstrukcija, energoefektivitātes paaugstināšana un pieejamības nodrošināšana, veicot ielu rekonstrukciju".
 
Projektā 2009. gadā bija plānots veikt Aizkraukles pilsētas bibliotēkas rekonstrukciju, savukārt 2010. gadā paredzēts īstenot bibliotēkai pieguļošo Lāčplēša un Bērzu ielu seguma un infrastruktūras renovāciju un šo ielu krustojuma rekonstrukciju.
 
Projekts tapis prioritātes "Policentriska attīstība" ietvaros un tā realizācijai piesaistīti ERAF līdzekļi - vairāk nekā 1 miljons latu, kas ir 85% no projekta kopējām izmaksām.
 
Rekonstruējot pilsētas bibliotēku, tika pārplānotas telpas un veikts remonts visos ēkas trīs stāvos, pabeigts jumta remonts un siltināšana, fasādes atjaunošana, ieejas kāpņu telpu un rezerves ieejas remonts un pārbūve.
 
Veikta siltumapgādes, ventilācijas, kanalizācijas, ugunsdrošības un signalizācijas, elektroapgādes sistēmu izbūve un remonts, kā arī izveidots vienots datortīkls.
 
Bibliotēkas rekonstrukcijas gaitā no jauna izbūvētas telpas bērnu apkalpošanas nodaļai. Turpmāk bērni varēs labāk iesaistīties kultūras un informācijas apritē un resursu izmantošanā. Pēc bibliotēkas pārbūves bērni varēs izmantot bērnu spēļu istabu, paplašinātu grāmatu un avīžu lasītavu, dažādu pasākumu organizēšanai varēs izmantot zāli.
 
Kā atzina Silaraupa: "Bibliotēkai pieguļošās Lāčplēša un Bērzu ielas ir ļoti sliktā tehniskā stāvoklī, tāpēc to remonts ir ļoti nepieciešams."
 
Projekta gaitā Lāčplēša ielā tiks rekonstruēts ielas un ietvju segums, atjaunota virsūdeņu savākšanas un novadīšanas sistēma, atjaunots ielas apgaismojums, bet Bērzu ielā tiks renovēts ielas un ietvju segums, atjaunota virsūdeņu savākšanas un novadīšanas sistēma, sakārtots ielu apgaismojums.
 
Abu ielu krustojums tiks rekonstruēts, izbūvējot nogriešanās joslas un ierīkojot luksoforu.
 
Sakārtojot bibliotēkai pieguļošo ielu segumu, pārorganizējot satiksmes kustību bibliotēkas apkārtnē, tiks nodrošināta bērnu un pieaugušo drošība bibliotēkas priekšpagalmā, ko viņi bieži izmanto kā tikšanās vietu. Tiks sakārtoti piebraucamie ceļi bibliotēkas tuvumā, nodrošinot lietotājiem ērtu piekļuvi bibliotēkai, izmantojot personīgo transportu.
 
Kā aģentūra LETA jau ziņoja, piektdien, 8. janvārī, plkst. 15.00 ar rekonstruētās Aizkraukles pilsētas bibliotēkas atklāšanu tiks svinēta pilsētas 43. gadadiena.
 
 
LETA
Copyright © LETA