Akcijā "Dāvini no sirds", kuras ietvaros Adventes laikā Latvijas bibliotēkās tika rīkotas Ziemassvētku dāvanu radošās meistardarbnīcas, iedzīvotāji pašu rokām pagatavoja vairāk nekā 460 dāvanas, no kurām žūrijas komisija izvirzījusi 3 interesantākos darinājumus. Tie ir - Guntas Romules "Kalendārs 2010.gadam" (Lutriņu pamatskolas bibliotēka), Līgas Lukjanskas "Broša" (Ogres Centrālā bibliotēka) un Zintas Bites "Baltais kumeļš" (Babītes novada pašvaldības bibliotēkas Salas nodaļa). Katra darba autors saņems balvu – dāvanu karti no rokdarbu un hobija preču veikala HobbySet.
Speciālbalvu no veikala HobbySet saņems arī akcijas aktīvākā bibliotēka - Jelgavas Zinātniskās bibliotēkas Miezītes filālbibliotēka, no kuras Dāvanu ideju bankā tika iesūtītas 52 pašdarinātu dāvanu idejas.

Akciju rīkoja Naudas plānošanas centrs (NPC) un valsts aģentūra "Kultūras informācijas sistēmas".

Veicināšanas balvas no veikala HobbySet saņems vēl 6 Ziemassvētku dāvanu ideju autori: Atis Ločmelis par dāvanu "Vāze" (Tīnūžu bibliotēka), Antra Krauze par dāvanu "Šokolādes rūķi" (Piltenes pilsētas bibliotēka), Daina Dudko par dāvanu "Rožu spilvens" (Baldones bibliotēka), Jautrīte Muša par darbu "Zvaniņš gaišām domām" (Brocēnu pašvaldības bibliotēka), Dzidra Medvejeva par darbu "Svečturis Auseklītis" (Nītaures pagasta bibliotēka) un  Undija Ancāne par darbu "Deviņu pakalnu tējas" (Talsu bērnu bibliotēka).

No 5. – 20. decembrim ikvienam Latvijas iedzīvotājam un bibliotekāriem bija iespēja bibliotēkās pagatavot kādu dāvanu, kā arī smelties idejas no citiem radošo meistardarbnīcu apmeklētājiem. Kopumā akcijā piedalījušās 32 Latvijas bibliotēkas, pagatavojot 463 dāvanas, kuras apskatāmas "Dāvanu ideju bankā" Naudas plānošanas centra mājaslapā www.vissparnaudu.lv . Dāvanu ideju bankā ievietotajām dāvanām līdz ar fotogrāfijām ir pievienoti apraksti par to pagatavošanu, nepieciešamajiem materiāliem un aptuvenajām izmaksām. Tādējādi gūt ierosmes pašu darinātām dāvanām var arī tie, kuri meistardarbnīcās nepiedalījās. 

"Esam gandarīti par iedzīvotāju un bibliotēku atsaucību - akcijā ir piedalījušies kā bērni, tā pieaugušie visā Latvijā! Dažāds bija gan izgatavoto dāvanu klāsts, gan izmaksas, gan arī norādītie dāvanu saņēmēji. Tās tika darinātas ģimenei, tuvākajiem draugiem, kolēģiem un arī tādiem cēliem mērķiem, kā, piemēram, veco ļaužu pansionātu iemītnieku un bērnu slimnīcas pacientu iepriecināšanai svētkos," stāsta Signe Bierande, NPC vadītāja.

"Tā kā mūsu aģentūra vairākus gadus cieši sadarbojas ar Latvijas pašvaldību publiskajām bibliotēkām, tad mēs labi zinām, ka  bibliotekāri ir atsaucīgi, atvērti jaunām idejām un gatavi savās bibliotēkās īstenot aktuālus un interesantus projektus. Arī šoreiz varam būt gandarīti par bibliotēku aktivitāti meistardarbnīcu rīkošanā. Bibliotēka kā gaismas avots šajā tumšajā un saspringtajā laikā pulcināja ap sevi iedzīvotājus, aicinot palūkoties uz dzīvi ar priecīgāku skatu un pamācot, ka daudzas labas lietas var iegūt ne tikai par naudu, bet arī ar radošu izdomu un sadarbību," uzsver valsts aģentūras "Kultūras informācijas sistēmas" direktora vietniece Sandra Ozoliņa.
 
Iesniegtajos darbos ir daudz labu ideju, ko var sagatavot ikviens – turklāt ne tikai Ziemassvētkos, bet jebkuros citos svētkos. Piemēram, konfekšu pušķi, izrotātus dārzeņu un augļu konservus, dekoratīvas kompozīcijas, maskas karnevālam, parafīna traukus, piespraudes un citas lietas.

"Prieks par akcijas ideju, lielām un mazām  sirsniņām un čaklām rokām, kuras gatavoja dāvanas. Mani kā "Dabas vēstniecības" pārstāvi īpaši iepriecināja  darinājumi no "otrās iespējas" materiāliem: Ziemassvētku zvaniņi no olu kastītēm; ķirbju sēklu eglīte uz diska pamatnes; dāvanu kastīte no tējas paciņas; pirātu kuģis no kartona kastes; Ziemassvētku glezniņa konfekšu kārbā. Manuprāt, atzinību pelna arī dāvana ar pašaudzētām puķu sēklām un oriģināli iesaiņotās dārza veltes burciņās," akciju un iesniegtos darbus vērtē Diāna Timofejeva, studijas "Dabas vēstniecība" vadītāja.

Akcija "Dāvini no Sirds!" tika uzsākta 2008. gadā, kad Naudas plānošanas centrs kopā ar GE Money Bank aicināja sabiedrību mainīt pieeju Ziemassvētkiem – gatavot dāvanas pašu rokām.
 
 
Informāciju sagatavoja:

Ilma Elsberga
V/a "Kultūras informācijas sistēmas" sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 67884902

Vita Šteina
Biedrības Naudas plānošanas centrs sabiedrisko attiecību konsultante
Tālr.: 29332250