Rīga, 16. dec., LETA. Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā šodien, plkst. 16.00 notiks Rīgas domes Kultūras departamenta gada balvas "Baltais zvirbulis" pasniegšana, aģentūru LETA informēja Rīgas pašvaldībā.
Šī balva, kuru kā atzinību par veikumu 2009. gadā saņems 20 kultūras darbinieki un Kultūras departamenta sadarbības partneri, tiek pasniegta jau sesto reizi.
 
Par aizvadītā gada darbu kultūras jomā Kultūras departamenta žūrijas komisija nolēma apbalvot kopumā 20 pretendentus šādās nominācijās: "Par ilgstošu un nozīmīgu profesionālo ieguldījumu", "2009. gada kultūras centra darbinieks", "2009. gada tautas mākslas kolektīva/u vadītāja/s", "2009. gada bibliotēkas darbinieks", "2009. gada mākslas un mūzikas skolu darbinieks", "Par Rīgas kultūras dzīves un kultūras procesu spilgtu atspoguļojumu 2009. gadā" un "2009. gada sadarbības projekts".
 
2004. gadā Kultūras departaments sāka tradīciju ar īpašām gada balvām "Baltais zvirbulis" sveikt aizvadītā gada ievērojamākos Rīgas pilsētas kultūras darbiniekus. Pretendentus balvai izvirza kultūras darbinieki no Kultūras departamenta, tā pārziņā un pakļautībā esošām kultūras iestādēm un kolektīviem, atzīmējot ne vien izvirzīto kultūras darbinieku ieguldījumu kvalitatīva kultūras procesa nodrošināšanā galvaspilsētā aizvadītajā gadā, bet jo sevišķi individuālo ieguldījumu un īpašas personiskās kvalitātes kultūras darbā.
 
Apbalvošanas ceremonijā piedalīsies Kultūras departamenta direktore Diāna Čivle, Rīgas domes deputāti un departamenta darbinieki.
 
 
Mārtiņš Vilemsons LETA
Copyright © LETA