Vašingtona, 19. nov., LETA-AFP. Starptautiskā digitālo mākslu un zinātņu akadēmija trešdien nosaukusi desmit desmitgades lielākos notikumus internetā.
Digitālo mākslu un zinātņu akadēmijas balvas "Webby" ir kļuvušas par prestižāko interneta novērtējumu, kopš pirmo reizi tika pasniegtas 1996. gadā Sanfrancisko, un pielīdzināmas "Oskara" balvai kinomākslā.
 
Akadēmijas pārstāvji par desmitgades nozīmīgākajiem notikumiem internetā atzinuši privātsludinājumu interneta vietnes "Craigslist" paplašināšanos ārpus Sanfrancisko un "Google" reklāmas servisa "AdWords" palaišanu 2000. gadā.
 
Trešo un ceturto vietu ieņem attiecīgi interneta enciklopēdijas Vikipēdija palaišana un failu apmaiņas vietnes "Napster" slēgšana.
 
Par nākamo svarīgāko desmitgades notikumu akadēmija atzinu ASV interneta giganta "Google" ienākšanu akciju biržā, kā arī tiešsaistes video revolūciju, ko aizsāka video failu koplietošanas vietne "YouTube".
 
Savukārt septītajā vietā ierindojas sociālās saziņas vietnes "Facebook" un mikroblogu vietnes "Twitter" palaišana 2006. gadā.
 
Par nozīmīgu desmitgades notikumu atzīta arī ASV informācijas tehnoloģiju kompānijas "Apple Inc." izstrādātā viedtelefona "iPhone" parādīšanās tirgū 2007. gadā.
 
Divas pēdējās vietas "Webby" sarakstā ieņem interneta izmantošana ASV prezidenta vēlēšanu kampaņas laikā un tvitera izmantošana protesta akcijā pret Irānas prezidenta vēlēšanu rezultātiem.
 
"Internets ir desmitgades stāsts ne tikai tāpēc, ka tas veicinājis izmaiņas visos mūsu ikdienas aspektos, bet arī citās dzīves jomās, sākot no tirdzniecības un komunikācijām un beidzot ar politiku un popkultūru," sacīja "Webby" balvas pārstāvis Deivids-Maikls Deivijs.
 
LETA AFP
Copyright © LETA