Klajā nākusi Māra Runguļa grāmata "Kaķu ģenerālis" ( izdevniecība "Zvaigzne ABC "). Grāmatas atvēršanas svētki notiks sestdien, 12. decembrī plkst. 13.00 "Zvaigznes ABC" grāmatu veikalā Liepājā Ganību ielā 53/55. Programmā tikšanās ar rakstnieku Māri Runguli, mākslinieci Agiju Staku un izdevniecības "Zvaigzne ABC" pārstāvjiem. Iespaidus par izlasīto grāmatu paudīs LNB BAI Bērnu literatūras centra darbinieces.
Pasākumu no Liepājas puses organizē Liepājas zinātniskā bibliotēka un Zvaigznes ABC grāmatnīca, tajā piedalīsies Liepājas pilsētas lasošākie bērni - Bērnu žūrijas eksperti.

Māris Rungulis ir viens no spilgtākajiem latviešu bērnu un jauniešu rakstniekiem, daudzu dzejoļu grāmatu un stāstu autors. Māris Rungulis ir Starptautiskās bērnu un jaunatnes literatūras padomes, SBJLP (International Board on Books for Young People, IBBY) diploma laureāts (2006), saņēmis Pavasara balvu bērnu literatūrā, ir Jāņa Baltvilka balvas laureāts un par vairākām savām grāmatām saņēmis arī Bērnu žūrijas balvas. Rakstnieka grāmatas ir vienas no lasītākajām Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra lasīšanas veicināšanas programmas "Bērnu žūrija" kolekcijas grāmatām.

Rakstnieks prot uzrunāt lasītāju, nenobīstas būt atklāts, aplūko tēmas, kas aktuālas bērniem un jauniešiem. Daudzu grāmatu caurviju motīvs ir Liepāja, tās vēsture un mūsdienas, tādējādi autors iepazīstina lasītāju ar savas dzimtās pilsētas takām ( "Sirsniņsalas" ( 2004.), "Zaļā menca" (2006.), "Kaķu ģenerālis" (2009.) u.c.) Ar garstāstu "Kaķu ģenerālis" mūs aizved visai patālu pagājušā gadsimta Liepājā.

Grāmatas vizuālo tēlu veidojusi māksliniece Agija Staka, iedziļinoties attiecīgā laika, pagājušā gadsimta sešdesmito gadu Liepājā gan ar tekstu, gan fotogrāfiju, gan  Liepājas iepazīšanu klātienē palīdzību, tverot mirkļus, kas tālāk dzīvo viņas ilustrētājā grāmatā. Agija Staka absolvējusi Lietišķās Mākslas vidusskolas Dekoratoru nodaļu, Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaingrafikas nodaļu, studējusi Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas nodaļas maģistratūrā. Radošā sadarbībā ar Māri Runguli tapusi ne viena vien grāmata bērniem un jauniešiem.
  
Ielūdzam Jūs uz Māra Runguļa grāmatas "Kaķu ģenerālis" atvēršanas svētkiem, 12. decembrī plkst. 11.00 – informatīvs un lasīšanu veicinošs ceļojums pa Liepāju kopā ar Māri Runguli un Liepājas Bērnu žūrijas ekspertiem, apmeklējot grāmatās aprakstītās vietas. Pieturzīmes: Tikšanās 1. tramvaja galapunktā plkst. 11.00 (Grobiņas/Brīvības ielas stūris) -  Raiņa parks - vecā ostmala - pāri pār tiltu - Ganību iela 53/55 plkst. 13.00 grāmatas atvēršanas svētki.

Tā varētu būt viena no grāmatām, kas veicinās bērnos lasītprieku un mudinās tos lasīt un kļūt par lasīšanas ekspertiem.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Iveta Krūmiņa
Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centrs
Tālr.: 67312792