Rīga, 8. dec., NOZARE.LV. Kā raksta laikraksts "Dienas Bizness", Latvijas Grāmatizdevēju asociācija norāda, ka izdevniecība apturējusi savu darbību, bet "Valtera un Rapas" vadība jebkādas problēmas noliedz.
"Izdevniecība "Valters un Rapa" pašlaik ir apturējuši savu darbību, taču, paldies Dievam, izdevniecību slēgšana Latvijā pašlaik nenotiek masveidā," stāstīja Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas izpilddirektore Dace Pugača.
 
Ar to, ka 1912. gadā dibinātā grāmatu izdevniecība "Valters un Rapa" ir slēgta, saskārusies arī rakstniece Andra Neiburga, kura vēlējusies iegūt savas 2004. gadā izdotās grāmatas "Stum stum" papildu eksemplārus, taču to slēgtās izdevniecības dēļ vairs nebija iespējams izdarīt.
 
"Es nezinu, kāds pašlaik ir "Valtera un Rapas" statuss, taču faktiski tur grāmatas vairāk netiek izdotas," sacīja Neiburga.
 
"Valtera un Rapas" padomes priekšsēdētājs Zigmunds Spāde laikrakstam kategoriski noliedza, ka ar izdevniecību būtu jebkādas problēmas vai arī grāmatas vairāk netiktu izdotas. "Loģiski, ka ar "Valteru un Rapu" viss ir vislabākajā kārtībā. Mums nav nekādu grūtību. Kāpēc jūs gribat vairot negatīvo un atsaukties uz izteikumiem, kas apgalvo pretējo?" jautāja uzņēmējs. "Izdevniecība turpina darboties, ja kāds apgalvo pretējo - tās ir tikai runas."
 
Kā norāda laikraksts, tomēr uz "Valtera un Rapas" mājaslapā norādītājiem telefona numuriem izdevniecību sazvanīt nav iespējams un potenciāliem interesentiem jānoklausās atbilde, ka šiem telefona numuriem nav adresāta.
 
Savukārt "Valtera un Rapas" grāmatu veikali turpina darboties.
 
"Kopš grāmatām piemēro 10% pievienotās vērtības nodokļa likmi, grāmatu izdevējiem ir nedaudz vieglāk. Cik pašlaik varam novērot, ciet tiek vērtas pārsvarā mazās izdevniecības, kuras vadījuši cilvēki cienījamos gados, kas vienkārši aiziet no aktīvās darbības. Pārējie kaut kā cīnās, rīko grāmatu tirdziņus un izdomā citus pircēju piesaistīšanas pasākumus," situāciju nozarē raksturo Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas izpilddirektore.
 
Kā ziņots, grāmatu nama AS "Valters un Rapa" konsolidētais apgrozījums pagājušajā gadā sasniedzis 4,17 miljonus latu, kas ir par 2,4% mazāk nekā gadu iepriekš, liecina Uzņēmumu reģistru apkalpojošās firmas SIA "Lursoft" informācija.
 
2007. gadā koncerna apgrozījums bija 4,27 miljoni latu.
 
Pērn "Valtera un Rapas" konsolidētā peļņa bija 97 717 lati, kas ir 3,5 reizes vairāk nekā 2007. gadā, kad koncerns nopelnīja 26 745 latus.
 
"Valtera un Rapas" mātesuzņēmuma apgrozījums 2008. gadā bija 0,78 miljoni latu, kas ir par 22% mazāk nekā 2007. gadā, kad uzņēmuma apgrozījums bija miljons latu.
 
Mātesuzņēmuma peļņa pērn bijusi 82 506 lati, kas ir par 14% vairāk nekā 2007. gadā, kad šis rādītājs bija 72 254 lati.
 
AS "Valters un Rapa" dibināta 1912. gadā un ir viens no lielākajiem grāmatniecības uzņēmumiem Latvijā. Koncerns darbojas iespiedprodukcijas - grāmatu un citu poligrāfijas izstrādājumu - ražošanas jomā un pārdošanu realizē ar meitasuzņēmumu starpniecību.
 
Lai nodrošinātu AS "Valters un Rapa" grāmatu un poligrāfijas jomā strādājošo meitasuzņēmumu konkurētspēju ilgstošā laika periodā un samazinātu sezonalitātes ietekmi, ir izveidota arī sava tipogrāfija.
 
"Valters un Rapa", noslēdzot vienošanos ar Japānas kompāniju "Sakurai", ir kļuvusi par poligrāfijas nozarē labi zināmo "Oliver" ofseta iespiedmašīnu tirdzniecības oficiālo pārstāvi Baltijas valstīs.
 
 
Nozare.lv
Copyright © LETA