Latvijas Universitātes Bibliotēka rīko konferenci ""Description de l’Egypte" gravīras kā Ēģiptes vēstures un kultūras liecības", kas tiks atklāta š. g. 11. decembrī plkst. 10.00 Latvijas Universitātes Mazajā aulā.
Latvijas Universitātes Bibliotēkas krājumā atrodas unikāls, Napoleona dibinātā Eģiptoloģijas institūta izdotās oriģinālgravīru kolekcijas "Description de l’Egypte" 2. izdevums.

Latviešu valodā izdevuma nosaukums skan sekojoši: "Ēģiptes apraksts vai piezīmju kolekcija, kura veidota Ēģiptē Francijas armijas ekspedīcijas laikā", tas izdots Parīzē laika periodā no 1821. - 1829. gadam.

Vēsturiski ilustratīvo un mākslinieciski vērtīgo gravīru kolekciju veidoja franču zinātnieki Napoleona Ēģiptes ekspedīcijas laikā no 1798. - 1801. gadam.

Šis dokumentāli precīzais oriģinālgravīru izdevums uzskatāms par 19. gadsimta šedevru, tā aktualitāte un nozīmība nav mazinājusies arī mūsdienās.

Izdevuma "Description de l’Egypte" oriģinālgravīras ir jāvērtē kā nozīmīgas Ēģiptes vēstures un kultūras liecības. Šai tematikai veltīta arī iecerētā konference, kurā savu dalību ar referātiem ir pieteikuši dažādu nozaru speciālisti.
 
 
 
Informāciju sagatavoja:
Mārīte Saviča
Latvijas Universitātes  Bibliotēkas direktores vietniece